3dn.18godz.46min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Oceny graczy za mecz z Club America

Barça

Oceny zawodników za wczorajsze spotkanie Barcelony z Club America. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Bramki dla Barcelony zdobyli: David Villa oraz Seydou Keita.

Victor Valdes – W pierwszej części spotkania nie miał dużo do roboty. Meksykanie wyszli z groźniejszym atakiem w 30. minucie spotkanie, jednak piłka po uderzeniu jednego z graczy poszybowała w sam środek bramki i Valdes nie miał żadnych kłopotów z obroną tego strzału. W drugiej połowie było więcej pracy, ale bramkarz Barçy zdołał zachować czyste konto. W 72. minucie meczu zszedł z boiska, a w jego miejsce zameldował się na placu gry Jordi Masip.
Ocena: 8

Adriano Correira – Dobry mecz Brazylijczyka. W 24. minucie spotkania obrońca Blaugrany pomknął prawą stroną boiska i idealnie zagrał futbolówkę do Davida Villi, który pięknym strzałem główką pokonał bramkarza rywali. Rozegrał tylko jedna połowę, gdyż został zmieniony przez Dos Santosa.
Ocena: 7

Sergio Busquets – Zaliczył kilka poważnych błędów kiedy Adriano podłączał się do ataku, ale jego gra w obronie wyglądała dosyć dobrze. W 63. minucie otrzymał żółty kartonik.
Ocena: 6

Gerard Pique – Hiszpan nie osiągnął jeszcze swojego najlepszego poziomu, jednakże jego obecność w składzie jest potrzebna Barcelonie. W 21. minucie spotkania Pique dostał świetną piłkę od Iniesty w pole karne, ale obrońca Barçy nie opanował dobrze futbolówki i gracz Meksykańskiego klubu zdołał ją wybić. W  miejsce Gerarda w 52. minucie wszedł Fontas.
Ocena: 6

Eric Abidal – Francuz nie jest jeszcze w pełni formy. W jego grze nie ma błysku, jak to miało miejsce w zeszłym sezonie. Abidal musi powrócić do swojego świetnego poziomu, gdyż może być on kluczowym zawodnikiem w pojedynku z Królewskimi.
Ocena: 6

Seydou Keita – Dobry mecz Malijczyka. Jego fizyczny wkład i odbiór piłki jest bardzo istotny. W ostatniej minucie spotkania wślizgiem ustalił wynik meczu na 2:0 po świetniej akcji młodziutkiego Deulofeu.
Ocena: 7

Xavi Hernandez – Jego sama obecność na boisku sprawia, że czujemy się pewniej. W akcji po której padł gol dobrze wypatrzył na prawej stronie Adriano. Xavi zagrał 45 minut, gdyż został zmieniony przez Cuence. Generał Dumy Katalonii jest bliski swojej świetnej formy, której na pewno potrzebujemy w potyczce w Superpucharze Hiszpanii.
Ocena: 7

Andres Iniesta – Niezbyt widoczny w pierwszej połowie. Popisał się kilkoma dobrymi zagraniami, ale jego gra nie była już tak dobra. Widać było u Iniesty zmęczenie. na 25. minut przed końcem zmienił go Sergi Gomez.
Ocena: 6

David Villa
– Kolejny bardzo dobry mecz Hiszpana. El Guaje często szukał sobie pozycji do dogodnej sytuacji strzeleckiej. W 24. minucie po dograniu Adriano otworzył wynik spotkania. Villa był jeszcze kilkakrotnie bliski zdobycia bramki, ale brakowało szczęścia lub dokładności. Widać, że David ma dobrą formę. Jeden z najlepszych na boisku.
Ocena: 8

Thiago Alcantara – W spotkaniu z Club America pełnił rolę „fałszywego napastnika”. Często pokazywał się do gry, był widoczny, dryblował, uderzał na bramkę. Bravo. Kolejny bardzo dobry mecz bardzo utalentowanego Thiago.
Ocena: 8

Pedro Rodriguez – Znacznie bardziej aktywny niż w innych przedsezonowych spotkaniach. Dużo walczył i widać było, że się bardzo starał. Na kwadrans przed gwizdkiem sędziego został zmieniony przez Deulofeu.