3dn.13godz.17min.

Anegdoty dotyczące meczu z Atlético

Poniżej przedstawiamy ciekawe wydarzenia, które związane były z wczorajszym meczem FC Barcelony z Atlético Madryt. Blaugrana rozgromiła zespół ze stolicy aż 5-0 urządzając u siebie kolejną goleadę.

Bez Afellaya

Zawodnicy FC Barcelony nie mogli dziś liczyć na Ibrahima Afellaya, który doznał kontuzji, przez którą nie zagra przez przynajmniej sześć miesięcy. Po wyjściu na boisko jego koledzy z drużyny mieli na sobie koszulki z napisem „Ánimo Ibi, muchooooooooo!”, które z pewnością dodały mu otuchy.

Debiut na Camp Nou

Nowy zawodnik Regal Barçy, Brazylijczyk Marcelinho Huertas pojawił się dzisiejszego wieczora po raz pierwszy na Camp Nou w towarzystwie Andrésa Iniesty. Na stadionie po raz pierwszy ujrzeć mogliśmy też Chucka Eidsona.

Loża VIP-ów

Artur Mas i Jordi Pujol oglądali wczorajsze spotanie z loży przeznaczonej dla VIP-ów. Z drugiej strony Xavier Trias zdecydował się oglądać mecz zasiadając na trybunach.

Spóźnienie

Zgromadzenie Delegatów trwało dziś aż sześć godzin, w związku z czym Sandro Rosell mógł przybyć na mecz kiedy spotkanie już się rozpoczęło. Prezydent FC Barcelony pojawił się na stadionie w drugiej minucie meczu.

Zmiana ubrania

Ulewny deszcz, jaki spadł w pierwszej części spotkania zmusił Pepa Guardiolę do zmiany ubioru. Trener mecz rozpoczął w garniturze, lecz zakończył spotkanie ubrany w klubowy dres.

Messi, Messi

Po zdobyciu trzeciej bramki dla FC Barcelony kibice zaczęli głośno skandować nazwisko Leo Messiego. Podobnie było po strzeleniu piątego gola, dzięki któremu Argentyńczyk zdobył hat-tricka i stał się liderem klasyfikacji pichichi prześcigając Cristiano Ronaldo.

Posiadanie piłki

Przed zdobyciem trzeciego gola zawodnicy FC Barcelony utrzymywali się przy piłce dokładnie przez 2 minuty i 21 sekund i ani sekundy mniej!

Wielka widownia

83 154 kibiców zasiadło na trybunach Camp Nou aby oglądać hit szóstej kolejki la Liga.

Rocznica

Gerard Piqué meczem z Atlético świętował piątą rocznicę pierwszego meczu w Primera División. Zadebiutował w spotkaniu z Villarrealem grając dla Realu Zaragozy.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/09/anegdoty-dotyczce-meczu-z-atletico/