01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19395dn.-6godz.-35min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Arteta: Zastąpić Ceska to wielka odpowiedzialność

Arteta: Zastąpić Ceska to wielka odpowiedzialność
Bardzo trudne zadanie czeka nowego gracza Arsenalu Londyn, Mikela Artete. Hiszpan będzie miał zadanie zastąpić w angielskiej drużynie Ceska Fàbregasa.

Arsene Wenger oznajmił dzisiaj, że Arteta zastąpi Fàbregasa, który tego lata opuścił klub, przenosząc się do FC Barcelony. Jak twierdzi Mikel, czeka go bardzo wielka odpowiedzialność.

„Fàbregas to wspaniały zawodnik, był jednym z najlepszych graczy w Premier League” – oznajmił Arteta dla brytyjskiej gazety „Sky News”. Były gracz Evertonu ma na celu pomóc zespołowi i pokazać swoje umiejętności.

„Ze swojej strony postaram się pomóc jak najlepiej drużynie i zobaczyć, czy jesteśmy w stanie coś wygrać w tym sezonie” – dodał Hiszpan.

29-letni gracz z Evertonu przeszedł w ostatnich dniach okienka transferowego. Oba kluby cały czas negocjowały kwotę transferu. Ostatecznie cena zatrzymała się na 10 milionów funtów.

Hiszpan podkreślił, że chce grać z zespołem, który ma własną filozofię gry i praktycznie cały czas gra szybkimi podaniami.

Arteta przyznał, że nie było mu łatwo rozstać się z Evertonem, gdzie spędził 6,5 roku. Jednak podkreślił, że jego transfer poprawi sytuację ekonomiczną klubu.

„Trudno było mi się pożegnać z tak wieloma osobami z Evertonu i zobaczyć reakcję tych, z którymi spędziłem wiele wspaniałych chwil. Jednak klub jest w sytuacji takiej, że musieli kogoś sprzedać” – zakończył.

Źródło: sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/09/arteta-zastpi-cesca-to-wielka-odpowiedzialno/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.