Barça otrzyma pieniądze za Artete

Barça otrzyma pieniądze za Artete

FC Barcelona otrzyma od 220 do 330 tysięcy euro za transfer Mikela Artety do Arsenalu Londyn. Piłkarz ten ostatnio grał w Evertonie, ale w ostatnich dniach okienka transferowego zmienił barwy klubowe.

UEFA stworzyło klauzule o nazwie „mechanizm solidarności”, która pozwala klubom, w których dany gracz występował w wieku od 12 do 23 lat na pobranie opłaty za wyszkolenie w wysokości od 2 do 3 % kwoty wydanej za zawodnika przez drużynę pozyskującą.

Arleta przeszedł z Evertonu do Kanonierów za kwotę oszacowaną na około 11 milionów euro, dlatego też z procentów wychodzi, że Barça dostanie około 300 tysięcy euro.

Także włodarze Blaugrany będą mogli żądać pieniędzy za wyszkolenie Artety, który w sezonach 1997/2002 przebywał w Barcelonie B. Takie samo prawo ma inny zespół hiszpański, Real Sociedad.

Nie można też wykluczyć, że doszło do porozumienia między działaczami Barçy i Arsenalu. Miałoby to zmniejszyć kwotę transferu Cesca Fàbregasa. Nie jest to duża kwota pieniędzy, jednak lepsze to niż nic.

 

Źródło: sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB