2dn.14godz.19min.

Barcelony odpowiedź na krytykę: Barça – Osasuna 8-0!

FC Barcelona rozgromiła dziś Osasunę aż 8-0! Zespół doskonale odpowiedział na ostatnie dwa remisy. Dominacja Blaugrany nie podlega dyskusji, a posiadanie piłki dochodziło momentami do 85%! Wielką goleadę rozpoczął Leo Messi w 4. minucie, w 12. minucie podwyższył Cesc, a krótko po upływie pół godziny gry na 3-0 zdobył gola David Villa. Czwarta bramka padła po samobójczym trafieniu Roversio w 39. minucie, a ostateczny cios w pierwszej połowie zadał po raz kolejny Leo Messi minutę później. 12 minut po przerwie szóstego gola dołożył Xavi, a na niecały kwadrans przed końcem meczu drugiego gola zdobył Villa, a dwie minuty później hat tricka skompletował Messi. Barço, tak nam graj!

Barcelona świetnie weszła w to spotkanie, kiedy w czwartej minucie meczu po dośrodkowaniu Daniego Alvesa piłkę otrzymał Messi i z łatwością pokonał Fernándeza – takiego początku oczekiwaliśmy! Kilka minut później znów wspaniałą sytuację miał Messi, który oddał potężny strzał w polu karnym, jednak fenomenalną interwencją popisał się bramkarz gości. W 12. minucie spotkania Cesc i Messi przeprowadzają dwójkową akcję – najlepszy piłkarz na świecie zagrał na nosie obronie posyłając piłkę nad defensorami do Ceska, a ten przelobował bramkarza! Podobny strzał oddał Cesc ponad dziesięć minut później, jednak Fernández nie dał się już zaskoczyć tak jak wcześniej. W 27. minucie mogło być 3-0 kiedy po dośrodkowaniu Thiago do piłki doskoczył Abidal, jednka po uderzeniu głowa piłka uderzyła w poprzeczkę! Minęło pół godziny gry, a Barcelona nadal nie odpuszczała i przeprowadzała kolejne akcje ofensywne. Alves dośrodkowuje w pole karne, piłkę głową uderza Messi, jednak ta ponownie trafia w obramowanie bramki! W 34. minucie Abidal szarżuje na lewym skrzydle i obsłużył Villę prostopadłym podaniem – Asturyjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam i zdobył trzeciego gola dla Barcelony w tym meczu! Kilka minut później Villa znalazł się w identycznej sytuacji, Fernández odbił piłkę, jednak prosto pod nogi Roversio, który zdobył przypadkowo bramkę samobójczą. Sekundy później kolejną asystą popisał się Cesc. Katalończyk w polu karnym bez problemów ograł zdobywcę bramki samobójczej, dograł do Messiego, a ten wpakował piłkę do pustej bramki! Barcelona pierwszą połowę zakończyła totalnie dominując i demolując przeciwnika, jednak nie powiedziała jeszcze w tym meczu ostatniego słowa.

Po przerwie w składzie Mistrza Hiszpanii jedna zmiana – Adriano zmienił Abidala. Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęła Barcelona, 6 minut po wznowieniu gry Dani Alves zagrał prostopadłą piłkę do Messiego, ten przelobował bramkarza, ale piłka uderzyła w poprzeczkę! W 55. minucie Guardiola daje zagrać kolejnemu rezerwowemu – z boiska schodzi Puyol, a za niego wbiega Maxwell. W 57. minucie Messi podał do Xaviego, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Kataloński rozgrywający przelobował bramkarza zdobywając szóstą bramkę w tym meczu! W 62. minucie ostatnia zmiana w Barcelonie, Afellay zmienia strzelca ostatniego gola. Kilka minut później Osasuna miała okazję na zdobycie kontaktowego gola, jednak Juan Nino uderzył minimalnie obok słupka. W 76. minucie asystowego hat tricka zaliczył Cesc, który ograł kilku defensorów Osasuny, a tuż przed bramkarzem odegrał do Villi, który był na wolnej pozycj, niepilnowany przez nikogo – golazo de el Guaje! Dwie minuty później hat tricka, tym razem tego normalnego, zaliczył Leo Messi. Dostał piłkę w polu karnym, ominął kilku obrońców zupełnie jak tyczki na treningu, a w sytuacji sam na sam pewnie strzelił w światło bramki ostatniego gola w tym spotkaniu!

FC Barcelona wspaniale odpowiedziała dziś na krytykę i ostatnie dwa mecze, w których straciła cztery punkty na własne życzenie. Katalończycy przeszli dziś przez boisko niczym huragan siejąc popłoch i zniszczenie w szeregach rywali. Ten wspaniały rezultat udowadnia, że głód zwycięstw nadal istnieje w zespole, jednak nie można pozwolić sobie na rozluźnienie i samozadowolenie. Jednak czy można grać jeszcze lepiej? Pep powie, że można i tego należy się trzymać. Czekamy więc na kolejne, jeszcze lepsze mecze Barçy!

FC Barcelona – Osasuna 8:0