Capello lubi oglądać Barçę

Capello lubi oglądać Barçę

Fabio Capello, selekcjoner reprezentacji Anglii i były szkoleniowiec Realu Madryt udzielił wypowiedzi dla strony internetowej FIFA. Włoch wyraził w niej podziw dla gry pokazywanej przez FC Barcelonę.

65-letni szkoleniowiec został zapytany o presję jaką odczuwa w swojej pracy, o to jak widzi pracę swojej reprezentacji w eliminacjach do Euro 2012 i o to jaki futbol najbardziej mu się podoba. Uważany za jednego z najlepszych trenerów piłkarskich na świecie Fabio Capello niespodziewanie odpowiedział, że najbardziej podoba mu się styl zespołu Pepa Guardioli. Poniżej zamieszczamy wypowiedzi byłego trenera Madrytu na temat FC Barcelony.

Jaki rodzaj futbolu lubisz oglądać?

W tej chwili najlepsze widowisko w telewizorze lub na stadionie zapewnia FC Barcelona. Ich styl jest bardzo trudny do naśladowania przez inne zespoły czy reprezentacje, ponieważ do tego potrzeba takich samych zawodników, których ma Barcelona. Mają siedmiu piłkarzy pochodzących z cantery, którzy już od młodego wieku uczyli się takiego stylu gry.

Czy widzisz kogokolwiek mogącego powstrzymać Barcelonę w najbliższej przyszłości?

Myślę, że tak. To będzie możliwe, ponieważ teraz szczęśliwie możemy analizować grę przeciwnika. Można znaleźć sposób na zatrzymanie Barcelony poprzez zrozumienie jej silnych punktów. Można zagłębiać się w to bardzo długo oglądając nagrania z meczów. Niektóre zespoły znajdą sposób na pokonanie Barcelony. Ponadto, jeśli często odnosi się zwycięstwa, można łatwo zatracić coś, co jest bardzo potrzebne podczas każdego spotkania – wolę walki. Do tego niektórzy gracze będą starsi niż teraz.

Źródło: totalBarça.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB