4dn.8godz.24min.

Ciekawostki z meczu z Milanem

Oto najciekawsze anegdoty dotyczące pierwszego meczu w fazie grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy FC Barceloną i AC Milanem. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 2-2.

Bez Fontása

Andreu Fontás nie znalazł się w składzie meczowym na pierwsze w tym sezonie spotkanie w Lidze Mistrzów. Podobnie z trybun oglądł mecz ligowy z Realem Sociedad – tak samo jak kontuzjowani Alexis i Piqué.

Xavi lepszy od Henry”ego

W meczu z AC Milanem Xavi przewyższył swojego byłego klubowego kolegę, Thierry”ego Henry pod względem ilości spotkań rozegranych w europejskich pucharach (112).

Debiut Martina Atkinsona z Barçą

Martin Atkinson po raz pierwszy poprowadził mecz FC Barcelony. Urodzony 31 marca 1971 angielski arbiter prowadził już wczesniej dziewięć meczów w Lidze Mistrzów i 42 inne spotkania zorganizowane przez UEFA.

Van Bommel i Zambrotta wracają na Camp Nou

Holenderski pomocnik wrócił na stadion, który przez jeden rok był jego domem. Kibice pożegnali go gromkimi okrzykami kiedy schodził z boiska, a w tym meczu zarobił jedną żółtką kartkę. Z kolei Zambrotta wrócił na Camp Nou, na którym grał wcześniej przez cztery sezony pod wodza Franka Rijkaarda.

89 861 widzów na Camp Nou

Na stadionie zebrało się dzisiaj aż 89 861 widzów. Trzeba przyznać, że na Camp Nou panowała wspaniała atmosfera, a tak wielka liczba kibiców w pierwszym meczu Ligi Mistrzów tylko to potwierdza.

Iniesta K.O. – uraz mięśnia

Zła wiadomość dla Andrésa Iniesty. Pomocnik z Fuentablilla został kontuzjowany w pierwszej połowie meczu, najprawdopodobniej doznał naderwania mięśnia w lewej nodze, a pauzować będzie przez około cztery tygodnie.

Powrót wielkiego kapitana

Kapitan FC Barcelony, Carles Puyol, wrócił na boisko po 110 dniach. Zmieniając Keitę w 67. minucie spotkania otrzymał gromkie brawa od zgromadzonych na trybunach kibiców. Do gry wrócił też Ibrahim Afellay po kontuzji, która uniemożliwiła mu występ w presezonie.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/09/ciekawostki-z-meczu-z-milanem/