6dn.5godz.3min.

EuroBasket 2011 – dzień II [aktualizacja]

Dziś mamy drugi dzień Mistrzostw Europy na Litwie. Pięciu koszykarzy Regal Barcelony rozgrywa swoje spotkania. Przedstawiamy krótkie podsumowania każdego z nich.

Portugalia 73 – 87 Hiszpania

Hiszpania wygrywa swój drugi mecz. Trzech koszykarzy Regal zagrało w tym spotkaniu. I w tym meczu błyszczał obrońca Barcelony – Juan Carlos Navarro. „La Bomba” grał przez 19 minut. Zdobył 17 punktów, miał 5 asyst. Ricky Rubio przebywał na parkiecie łącznie 18 minut. Zdobył tylko 5 punktów, ale miał 4 zbiórki i 2 asysty. Trzeci z koszykarzy Regal Barcelony, Victor Sada, grał tylko 8 minut. Rzucił 2 punkty, miał po jednej zbiórce i asyście.

Łotwa 77 – 92 Serbia

Serbia, podobnie jak Hiszpania, odniosła drugie zwycięstwo. W tym meczu zagrał center Regal Barcelony, Kosta Perovic. Spędził on na parkiecie 18 minut, zdobył 9 punktów i miał 4 zbiórki.

Ukraina 64 – 68 Słowenia

Spotkanie odbędzie się o 20:00 czasu polskiego. Informacja o przebiegu pojawi się po spotkaniu. W tym meczu wystąpi, wczoraj najlepszy Słoweniec, Erazm Lorbek. Trzymamy kciuki!

Aktualizacja: Słowenia też wygrywa drugi mecz. Brawo! Erazm Lorbek rozegrał 24 minuty. Zdobył 12 „oczek” i miał 3 zbiórki. Był drugim najlepiej punktującym w swojej drużynie. Kolejny świetny mecz w jego wykonaniu.

Polska niestety przegrywa po raz drugi. Tym razem 77 – 97 z gospodarzami – Litwą.

Źródło: fiba.com

29/04/2024 21:00

mainXX:/2011/09/eurobasket-2011-dzie-ii/