4dn.12godz.53min.

EuroBasket 2011 – dzień III – V

Pierwsza faza rozgrywek EuroBasket 2011 zbliża się powoli do końca. Zobaczmy jak radzą sobie koszykarze Regal Barcelony. Zapraszamy do krótkiego podsumowania dni 3-5.

DZIEŃ III

Hiszpania 86 – 69 Anglia

Dla Hiszpanii to trzeci wygrany mecz. W tym spotkaniu wystąpiła trójka koszykarzy Regalu. Victor Sada zagrał tylko 4 minuty i nie wniósł nic do meczu. Podobnie, jak Ricky Rubio, który zagrał aż 21 minut, a zdobył tylko 3 punkty, miał 4 asysty i 1 zbiórkę. Niestety słabszy mecz zaliczył też Juan Carlos Navarro, który przebywał na parkiecie 23 minuty, zdobywając 3 „oczka”, 2 zbiórki i 2 asysty.

Serbia 89 – 80 Izrael

Trzeci też zwycięski mecz odniosła Serbia, w której skład wchodzi Kosta Perovic. Nie był to najlepszy mecz w jego wykonaniu. Zagrał on 15 minut, rzucając 3 punkty, miał też po 2 asysty i zbiórki.

Ukraina 64 – 68 Słowacja

Nie pokonana, jak do tej pory, w swojej grupie jest Słowacja. I w tym dniu nie zawiódł Erazm Lorbek, który po raz kolejny był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny. Erazm miał 12 punktów i 3 przechwyty.

Polska odniosła swoje pierwsze zwycięstwo na tym turnieju pokonując Portugalię 73 – 81. Najlepszym zawodnikiem został Łukasz Koszarek (18 pkt., 3 zbiórki, 4 asysty).

DZIEŃ IV

Słowenia 87 – 75 Gruzja

Kolejne punkty na swoje konto zapisują Słoweńcy. Erazm Lorbek zagrał niespełna pół godziny. Rzucił 12 „oczek”, miał aż 6 zbiórek i 3 asysty.

W tym dniu więcej meczy z udziałem koszykarzy Regal Barcelony nie obejrzeliśmy. Nie grała też Reprezentacja Polski.

DZIEŃ V

Litwa 79 – 91 Hiszpania

Hiszpania wygrywa z gospodarzami i z kompletem punktów plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli A, do rozegrania został jeszcze tylko jeden mecz z Turcją. Ricky Rubio zagrał 15 minut, ale nie dołożył ani jednego punktu dla swojej drużyny, miał tylko 1 przechwyt. Victor Sada grał tylko 2 minuty, notując, podobnie jak Rubio, 1 przechwyt. Najjaśniejszą gwiazdą zespołu tego dnia był Juan Carlos Navarro, który uzbierał 22 oczka w 26 minut. Miał on też 4 asysty i 1 zbiórkę. Brawo!

Niemcy 64 – 75 Serbia

Serbia ogrywa Niemcy i, podobnie jak Hiszpania, znajduje się na pierwszym miejscy w tabeli B. Na drugim miejscu, także z kompletem punktów, jest Francja, z którą Serbia rozegra ostatni mecz. Kosta Perovic zagrał 15 minut, notując 4 punkty i tyle samo zbiórek. Kosta nie porywał swoją grą w tym meczu.

Belgia 61 – 70 Słowenia

I tutaj nie było niespodzianki. Słowenia plasuje się na drugim miejscu (z kompletem oczek), na pierwszym znajduje się Rosja, która ma lepszy bilans punktowy. I meczem pomiędzy tymi drużynami zakończą się rozgrywki w grupie D. Erazm Lorbek zagrał przez 22 minuty, rzucił 7 oczek, zaliczył 1 asystę i 5 zbiórek.

Polska pokonała Turcję 84 – 83 !!! Koszykarzem meczu został Dardan Barisha, który dał Polsce 21 punktów, 2 zbiórki i 3 asysty. Polska plasuje się na czwartym miejscu i aby awansować musi pokonać w ostatnim meczu Wielką Brytanię.

Źródło: fiba.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/09/eurobasket-2011-dzie-iii-v/