2dn.15godz.58min.

Oceny zawodników za mecze z Osasuną i Milanem

Poniżej przedstawiamy zaległe oceny zawodników za mecz FC Barcelony z Osasuną, z którą Barça wygrała aż 8-0 oraz za zremisowane 2-2 spotkanie z AC Milanem w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Oceny za mecz FC Barcelona – Osasuna (8-0):

Valdes – 7

Naprawdę ciężko oceniać bramkarza, który nie miał praktycznie nic do roboty. Zagrywał długie, dokładne piłki oraz kilka razy dobrze interweniował, choć nie były to trudne sytuacje do obrony. Można pokusić się o stwierdzenie, że Valdes był tylko widzem podczas meczu z Osasuną.

Abidal – 8.5

Znakomity mecz Francuza. Był najmocniejszym punktem w defensywie, ale także był bardzo aktywny w akcjach ofensywnych. Abidal był bardzo bliski zdobycia bramki, lecz futbolówka odbiła się od poprzeczki. Defensor Barçy asystował przy golu Davida Villi.

Puyol – 8

Po wielu miesiącach przerwy, kapitan Blaugrany powraca do pierwszego składu. Wniósł bardzo dużo spokoju w szeregi Dumy Katalonii. Powrót Puyola był najlepszą wiadomością dla Barcelony!

Mascherano – 8

Nie miał wiele do roboty, ale grał bardzo dobrze. Wykonał kilka bardzo ważnych przechwytów, ale był to ogólnie bardzo spokojny mecz dla Argentyńczyka.

Alves – 8

W spotkaniu z Osasuną Alves grał praktycznie jako prawoskrzydłowy przez pełne 90 minut. Był bardzo dokładny w podaniach. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo dobre zawody w wykonaniu Brazylijczyka.

Busquets – 9

Wrócił na swoją preferowana pozycję środkowego pomocnika. Był autorem pięknej asysty przy pierwszym golu Barcelony. Busi grał doskonale przez pełne 90 minut, świetnie czytając grę oraz bardzo dokładnie podając. Oby tak dalej Busquets!

Xavi – 10

GENIUSZ! Doskonałe podania, idealnie kontrola tempa gry. Xavi zdobył pięknego gola, przerzucając futbolówkę nad golkiperem rywali. Generał Barçy grał fantastycznie. Został zmieniony przez Afellaya w okolicach 60″ meczu.

Thiago – 8

Nie był tak bardzo zaangażowany jak w niektórych meczach tego sezonu, ale rozegrał bardzo dobre spotkanie w meczu przeciwko Osasunie. Thiago pokazał swój doskonały drybling oraz zaliczył bardzo dobre, dokładne podania. Alcantara jest jeszcze bardzo młody, lecz na murawie wygląda jakby grał w pierwszej drużynie Barcelony od wielu lat.

Cesc – 9

Doskonały mecz w wykonaniu Fabregasa. Hiszpan zdobył jednego gola oraz zaliczył aż 3(!) asysty. Był jednym z najlepszych graczy na boisku. Zaliczył wiele świetnych podań, był bardzo pewnym i mocnym ogniwem Barçy.

Villa – 9

Bardzo dobry występ El Guaje. Hiszpan zdobył dwa gole. Był bardzo aktywny w ciągu 90″, dokładnie podawał i dobrze pokazywał się na czystych pozycjach. Miejmy nadzieję, że Villa utrzyma swoją dobrą formę strzelecką w ostatnich meczach.

Messi – 10

Strzelił swojego pierwszego hat-tricka w sezonie i zaliczył dwie asysty. Po meczu z Osasuną Argentyńczyk miał 9 bramek i 7 asyst w ciągu 7 oficjalnych spotkań w obecnym sezonie. Messi rozegrał świetny mecz. Zaprezentował wszystkie najlepsze aspekty piłkarskie, które czynią go najlepszym graczem na świecie. Messi jest po prostu niezawodny!

Rezerwa:

Adriano – 7

Rozegrał całą drugą połowę, zastępując Abidala. Nie był już tak aktywny jak Francuz, ale zaprezentował się z dobrej strony.

Afellay – 6

Zastąpił Xaviego w okolicach 60″ meczu. Tak naprawdę, to Holender nie mógł nic wielkiego zrobić, aby Barcelona grała jeszcze lepiej.

Maxwell – 6

Zastąpił Puyola w połowie drugiej części gry i nie miał zbyt wiele do roboty.

Oceny za mecz FC Barcelona – AC Milan (2-2):

Víctor Valdés – 6

Nie popisał się właściwie żadną obroną, ale nie miał też nic do powiedzenia przy stracie obu bramek. To była dla niego bardzo frustrująca noc, kiedy wpuścił dwa gole i nawet nie miał większego kontaktu z piłką.

Eric Abidal – 6,5

Grał bardzo dobrze, aż do ostatniej minuty, kiedy naiwnie wybił piłkę na rzut rożny, po którym Thiago Silva zdobył gola. Poza tym bardzo dobrze spisywał się w obronie powstrzymując napasników Milanu, jego gra przy akcjach ofensywnych również mogła się podobać.

Sergio Busquets – 5

Po raz kolejny nie zaliczył udanego występu na pozycji środkowego obrońcy. Zawinił przy utracie obu bramek. W pierwszej połowie dał się ograć Pato, a pod koniec spotkania nie poradził sobie w powietrzu z Thiago Silvą. Zdecydowanie lepiej spisuje się w linii pomocy.

Javier Mascherano – 6

Zaliczył kilka dobrych odbiorów piłki i kilka razy podłączył się do akcji ofensywnych. Przeważnie był jednak mało aktywny i nie stanowił żadnego zagrożenia dla zawodników z Mediolanu.

Dani Alves – 6,5

Grał właściwie jako skrzydłowy i miał duży udział w grze ofensywnej Barcelony, jednak jego dośrodkowania nie były tak efektywne jak zazwyczaj i nie był w stanie zapewnić tylu okazji do zdobycia bramki napastnikom jak zwykle to robi.

Seydou Keita – 6,5

Ma na swoim koncie kilka dobrych odbiorów piłki i dobrych interwencji przy próbach ataku zawodników Milanu. Ogólnie zaliczył solidny występ.

Xavi – 7,5

Wspaniały, jak zawsze. Kontrolował tempo gry i był zaangażowany w każdą akcję ofensywną Barcelony, a precyzyjne podania i wspaniały przegląd pola gry robiły swoje. Xavi prawie zdobył gola na początku drugiej połowy, jednak Abiatti popisał się fantastyczną obroną. Pomimo zaawansowanego wieku, ku zadowoleniu culés i kibiców na całym świecie (no, może za wyjątkiem Madrytu) Xavi wydaje się w ogóle nie zwalniać.

Andrés Iniesta – 6,5

Nieszczęśliwy – to słowo najlepiej opisze występ Iniesty w pierwszym meczu Ligi Mistrzów w tym sezonie. Był bezdyskusyjnie najlepszym zawodnikiem Katalończyków na boisku, dopóki nie zszedł z niego w 39. minucie w wyniku kontuzji.

Pedro Rodríguez – 6,5

Napracował się naprawdę dużo w tym spotkaniu, to on stwarzał środkowym pomocnikom miejsce do konstruowania akcji ofensywnych. Ponadto, Pedro był we właściwym miejscu o właściwym czasie aby wykorzystać fantastyczne podanie Leo Messiego. Ten gol z pewnością pomógł mu odzyskać pewność siebie, gdyż zdobył kolejną bramkę, przy której także asystował Argentyńczyk, w meczu z Valencią.

David Villa – 6,5

Zdobył swoją drugą bramkę w sezonie i, podobnie jak w meczu na Bernabéu, był to gol wyjątkowej urody. Jasne, że nie jest on ostatnio w fenomenalnej formie, ale Pep nie powinien sadzać na ławkę zawodnika, któremu udaje się zdobywać tak fantastyczne bramki.

Leo Messi – 7,5

Najlepszy zawodnik FC Barcelony w tym meczu – jak zwykle. Przez cały mecz stanowił zagrożenie dla defensywy Milanu, czasami nawet w pojedynkę przechodząc obrońców. Trafił też w słupek z rzutu wolnego i niestety nie wpisał się na listę strzelców.

Rezerwowi:

Cesc Fàbregas – 6

Wszedł za Iniestę w pierwszej połowie, jednak nie pokazał niczego spektakularnego. Grał głębiej w środku niż zazwyczaj w Barcelonie i brakowało jego przejść z pomocy do ataku.

Carles Puyol – 6

Jego powrót do gry był najlepszą wiadomością tego meczu. Widać było, że nie jest jeszcze w swojej optymalnej dyspozycji, jednak zanotował jedną bardzo ważną interwencję w obronie.

Ibrahim Afellay – 6

Zagrał jedynie przez dziesięć minut i nie miał większego wpływu na grę zespołu, mimo kilku dobrych akcji. Teraz nie będzie mógł zagrać przez kilka miesięcy w wyniku odniesionej na treningu kontuzji.

Źródło: totalBarça.com

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/09/oceny-zawodnikow-za-mecze-z-osasun-i-milanem-2/