FC Barcelona vs Real Sociedad
5dn.8godz.9min.
11.70 X3.60 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Pierwszy finał Barçy Alusport!

Barça Alusport dotrała do finału Superpucharu Hiszpanii po wspaniałym meczu pokonując 7-2 El Pozo. Kluczem do sukcesu była świetnia pierwsza połowa i mocny początek drugiej części spotkania.

Sześćdziesiąt dziewięć dni po zdobyciu tytułu ligowego Barça Alusport wraca do pracy i wczoraj pokonała 7-2 El Pozo w walce o finał Superpucharu Hiszpanii, w którym zmierzy się z Carnicer Torrejón lub Interem Movistar.

Świetny początek

Oba zespoły wystąpiły w swoich najmocniejszych składach, w zespole Barcelony mogliśmy ujrzeć Cristiana, Fernandao, Saada, Lina i Torrasa, a w drużynie El Pozo Rafę, Esquerdinhę, Miguela, Salgado i Kike. Barça zaliczyła lepszy start tego spotkania obejmując prowadzenie po świetnym strzale Jordiego Torrasa i mimo, że wybrany najlepszym zawodnikiem poprzedniego sezonu, Miguelin próbował odrobić straty dla El Pozo, to Cristian pokazał formę, jaką zachwycał w poprzednim roku.

Carmona mógł zrobić użytek ze swojej ławki rezerwowych i w ciągu pierwszych pięciu minut na boisko weszło pięciu nowych zawodników. Sergio Lozano zaliczył pierwsze minuty w koszulce Barcelony, jednak to jego były kolega z Segovii, Esquerdinha wyrównał wynik spotkania. Barça wyszła wkrótce ponownie na prowadzenie za sprawą Ariego po akcji wypracowanej przez Torrasa i asyście Wilde.

Cristian również miał swój udział w dobrej grze zatrzymując kilka groźnych strzałów, jednak kibice nie denerwowali się już długo gdy Wilde podwyższył wynik spotkania na 3-1 przed przerwą.

Dwie szybkie bramki

Lin zdobył szybką bramkę w drugiej części spotkania, a piątego gola dla Barcelony strzelił Wilde po rzucie rożnym.

W zespole El Pozo pojawił się rezerwowy bramkarz, a straty odrabiać zaczął Adri, jednak mimo wszelkich starań Barcelona zdobyła szóstego gola za sprawą Ariego Santosa. Wszystkie strzały zawodników El Pozo pewnie wybraniał Cristian, a na koniec spotkania Wilde zdobył siódmą bramkę przypieczętowującą awans Barçy Alusport do finału Superpucharu Hiszpanii.

FC Barcelona Alusport – El Pozo Murcia 7:2

Składy:

FC Barcelona Alusport (3+4): Cristian, Jordi Torras (1), Fernandao, Saad, Lin (2) – wyjściowa piątka – Gabriel, Sergio Lozano, Ari Santos (2), Wilde (2), Javi Rodríguez, Marco Tolrà, Paco Sedano.

El Pozo Murcia (1+1): Rafa, Kike, Esquerdinha (1), Dani Salgado, Miguelín – wyjściowa piątka – Bebe, Saúl, De Bail, Kike, Adri (1), Álex and Chico.