FC Barcelona vs Real Sociedad
5dn.6godz.46min.
11.70 X3.60 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Podsumowanie czwartej kolejki

Za nami czwarta kolejka La Liga, w której padło kilka sensacyjnych wyników. Zapraszamy na krótkie podsumowanie wszystkich dziesięciu meczów!

Sporting Gijon 0 – 1 Valencia

30’ 0 – 1 Soldado

Piąty gol w trzecim meczu ligowym Soldado pozwolił Valencii zainkasować trzeci komplet punktów w tym sezonie, tym razem w Gijon na stadionie Sportingu. Akcję bramkową rozpoczął Pablo Hernandez, który znalazł się w spotkaniu z KRC Genk na ławce rezerwowych. Po jego podaniu na strzał zdecydował się Jonas, piłkę sparował przed siebie bramkarz, a tam gdzie być powinien znalazł się Soldado. W ten sposób Nietoperze wykorzystały pierwszą okazję w tym meczu po pół godzinie gry.

Mallorca 0 – 1 Malaga

39’ 0 – 1 Demichelis

Podopieczni Manuela Pellegriniego stworzyli sobie w tym meczu więcej okazji niż rywale. Zanim do siatki wpadła piłka po strzale głową Martina Demichelisa, świetną okazję po centrze Joaquina miał Ruud van Nistelrooy, wciąż szukający pierwszego gola po powrocie do Primera Division.  Malaga wygrała ostatecznie 1:0 choć wynik nie odzwierciedlał wydarzeń na boisku i powinien być zdecydowanie wyższy.

Granada 1 – 0 Villarreal

56’ 1 – 0 Uche

Dla wszystkich zwycięstwo beniaminka jest wielkim zaskoczeniem. Po porażkach z Betisem u siebie i Malagą na wyjeździe szanse Granady w starciu z kandydatem do gry w Lidze Mistrzów również w przyszłym sezonie były niewielkie. Jedną bramkę w tym meczu zdobył w dodatku Ikechukwu Uche, zawodnik którego Villarreal pozbył się po wykupieniu na rzecz właśnie Granady. Nigeryjczyk jeśli Garrido pożegna się z posadą mocno się do tego przyczyni. Gola zdobył natomiast po centrze z rożnego Guilherme Siqueiry. Jakby tego było mało w 79. minucie rzut karny zmarnował Giuseppe Rossi. Po przeciwnej stronie jeszcze Franco Jara trafił w słupek.

FC Barcelona 8 – 0 Osasuna Pampeluna

5’ 1 – 0 Messi

13’ 2 – 0 Fàbregas

34’ 3 – 0 Villa

40’ 4 – 0 Roversio (sam.)

41’ 5 – 0 Messi

57’ 6 – 0 Xavi

76’ 7 – 0 Villa

79’ 8 – 0 Messi

Skrót meczu dostępny tutaj.

Sevilla 1 – 0 Real Sociedad

53’ 1 – 0 Kanoute

Mecz – zgodnie z oczekiwaniami – od początku toczył się pod dyktando Sevilli. Andaluzyjczycy stwarzali sobie liczne sytuacje, ale zwykle brakowało im wykończenia. Mało który strzał wędrował tym samym w światło bramki. Bramka dla gospodarzy wisiała jednak w powietrzu i padła ostatecznie w 53. minucie gry. Na listę strzelców po dograniu głową przez Alvaro Negredo wpisał się Frederic Kanoute.

Getafe 0 – 1 Rayo Vallecano

4’ 0 – 1 Michu

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Rayo Vallecano, które już w czwartej minucie zaskoczyło defensywę rywali i wyszło na prowadzenie. Prowadzenie dla drużyny prowadzonej przez Jose Ramona Sandovala uzyskał sprowadzony latem z Celty Vigo Michu.   W kolejnych minutach goście skupili się przede wszystkim na bronieniu dostępu do własnej bramki. Getafe próbowało atakować, ale defensywa beniaminka skutecznie powstrzymywał ich akcje.

Real Saragossa 2 – 1 Espanyol Barcelona

29’ 1 – 0 Luis Garcia

71’ 1 – 1 Lopez

90’ 2 – 1 Luis Garcia

Do ostatniej minuty ważyły się losy starcia Realu Saragossy z Espanyolem Barcelona. Ostatecznie Aragończycy po bramkach zdobytych przez Luisa Garcie pokonali Katalończyków. Pierwsze trafienie na La Romareda kibice zobaczyli w 29. minucie, kiedy dośrodkowanie Lafity na gola zamienił Luis Garcia. Wynik utrzymał się aż do 71. minuty. Javi Lopez dał przyjezdnym upragnione wyrównanie. Strzelec bramki otrzymał po chwili drugą żółtą kartkę za co wyleciał z boiska, a przy okazji sprokurował rzut karny. Do piłki podszedł Luis Garcia i ku zaskoczeniu kibiców, przestrzelił. Rozstrzygnięcie miało dopiero nadejść. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry dogranie Braulio wykorzystał Luis Garcia, który chwilę wcześniej zmarnował jedenastkę. Tego w tej sytuacji już nikt nie będzie mu wypominał.

Atletico Madryt 4 – 0 Racing Santander

23’ 1 – 0 Falcao

36’ 2 – 0 Falcao (K)

55’ 3 – 0 Falcao

78’ 4 – 0 Adrian

Wspaniałe spotkanie w barwach Atletico rozegrał w niedzielny wieczór Radamel Falcao. Kolumbijczyk, który trafił do Madrytu za fortunę z FC Porto, ustrzelił hat-tricka. Wspomniany napastnik otworzył worek z bramkami po dwudziestu minutach gry, kiedy wykończył akcję Jose Antonio Reyesa. Gospodarze otrzymali w 36 minuecie rzut karny za faul na Diego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł wówczas Falcao i podwyższył na 2:0. Kolejne bramki dla Los Rojiblancos padły po przerwie. W 55. minucie swojego hat-tricka ustrzelił kolumbijski napastnik, mocnym strzałem nie dając szans bramkarzowi Santander. Czwartego gola, który ustalił wynik tego spotkania, zdobył natomiast drugi z atakujących Atletico – Adrian.

Levante 1 – 0 Real Madryt

68’ 1 – 0 Kone

Z powodu problemów z kontuzją Cristiano Ronaldo zasiadł na ławce rezerwowych. Niezwykle gorąco na boisku zrobiło w 39. minucie, kiedy przy linii bocznej boiska doszło do szarpaniny. Skutki tego zajścia były opłakane dla Królewskich. Boisko z czerwoną kartką opuścił bowiem Khedira. Pięciu innych piłkarzy obejrzało z kolei po żółtym kartoniku. Szkoleniowiec przyjezdnych zdecydował się na natychmiastowe zmiany i wraz z rozpoczęciem drugiej połowy na boisku pojawił się Ronaldo. Portugalczyk nie odmienił jednak gry swojego zespołu i nie uchronił go przed utratą bramki. Pierwszym ostrzeżeniem dla Królewskich była znakomita akcja z 66. minuty, kiedy minimalnie przestrzelił Juanlu. Dużo skuteczniejszy był za to Arouna Kone, który kilkadziesiąt sekund później wpakował piłkę do siatki Ikera Casillasa.

Athletic Bilbao 2 – 3 Betis Sevilla

7’ 0 – 1 Etxebarria

13’ 0 – 2 Perez

38’ 1 – 2 De Marcos

45’ 1 – 3 Sevilla (K)

86’ 2 – 3 Lopez (K)

Betis Sevilla okazuje się być prawdziwą rewelacją nowego sezonu La Liga. Przyjezdni wyszli na prowadzenie już w 7. minucie, kiedy piłkę do siatki skierował Benat Etxebarria. Piłkarze Athleticu znaleźli się w jeszcze trudniejszej sytuacji po niespełna kwadransie, kiedy przegrywali już 2:0. Tym razem na listę strzelców po dograniu Jonathana Pereiry wpisał się Nacho Perez.  Gospodarze zdołali co prawda zdobyć kontaktowego gola w 38. minucie gry, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Betisu. Bramkę na 3:1 strzelił w z rzutu karnego Salva Sevilla. Jedenastka podyktowana została za zagranie ręką jednego z defensorów zespołu z Bilbao. Nadzieje gospodarzy odżyły jednak na kwadrans przed końcem spotkania, kiedy czerwoną kartką ukarany został Mario.  Piłkarze Athleticu rzucili się do odrabiania strat i w 85. minucie wywalczyli karnego. Jedenastkę na gola zamienił po chwili David Lopez i drużyna z San Mames do samego końca walczyła o zdobycie choćby jednego punktu.

_________________________________________________________________________________________

Żółte kartki: 68

Czerwone kartki: 3 (w tym jedna bezpośrednia)

Strzelcy po 4. Kolejce:

1. 5 gole Leo Messi i Roberto Soldado
  2. 4 gole Cristiano Ronaldo
  3. 3 gole Santi Cazorla, Imanol Agirretxe, Miku, Radamel Falcao, Alvaro Negredo i Cesc Fàbregas

Źródło: własne