1dn.5godz.35min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Podsumowanie drugiej kolejki La Liga

Betis i Valencia dołączył do Madrytu i mają na koncie komplet punktów po dwóch kolejkach ligowych, a z drugiej strony Sporting nadal nie zdobył żadnego punktu.

W miniony weekend w dziewięciu spotkaniach ligowych padły 22 gole, a Roberto Soldado zdobył swoją czwartą bramkę i wspólnie z Cristiano Ronaldo przewodzi klasyfikacji najlepszych ligowych strzelców.

Soldado daje zwycięstwo Valencii

Jedna bramka Soldado wystarczyła aby Valencia pokonała w niedzielę Atlético Madryt. Mimo, że zespół Manzano ma teraz na koncie tylko jeden punkt, sam trener nie jest zaniepokojony: „rezultat nie powinien przyćmiewać rzeczy, które wykonujemy dobrze. Jesteśmy na właściwej drodze”. Betis także zdobył komplet punktów pokonując w niedzielę Mallorkę – w poprzedniej kolejce Ruben Castro zdobył gola w 88. minucie meczu z Granadą, a wczoraj niemal powtórzył ten wyczyn strzelając bramkę w 87. minucie. Real Madryt wygrał na Bernabéu 4-2 z Getafe w meczu, w którym arbiter popełnił kilka błędów, które znacząco wpłynęły na wynik tego spotkania. Zawodnik Getafe, Ruben Perez, przyznał po meczu: „wiadomo co stanie się w meczu na Bernabéu, to zawsze jakiś rodzaj kradzieży”.

Villarreal remisuje

Villarreal utracił prowadzenie w końcówce meczu rozegranego na El Madrigal kiedy Alexis zdobył bramkę wyrównującą dla Sevilli. W tym meczu gospodarze grali większość spotkania w osłabieniu po tym jak bramkarz Diego Lopez obejrzał czerwoną kartkę. Osasuna, która za tydzień przybędzie na Camp Nou, po zwycięstwie 2-1 nad Sportingiem ma na koncie cztery punkty po dwóch kolejkach, podobnie jak Sevilla, Real Sociedad i Barça. Inny baskijski zespół, Athletic Bilbao, przegrał na wyjeździe 2-1 z Espanyolem podwóch bramkach Sergio Garcii i jednym trafieniu Fernando Llorente.

Źródło: FCBarcelona.cat

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/09/podsumowanie-drugiej-kolejki-la-liga/