4dn.5godz.33min.

7 na 9 punktów w meczach po przerwie

Odkąd na ławce Barcelony zasiada Pep Guardiola, Barça po drugiej przerwie reprezentacyjnej wygrała dwa mecze – z Bilbao i Valencią oraz zremisowała jedno spotkanie – z Nietoperzami na Estadio Mestalla.

Tak było w poprzednich latach, a w tym sezonie Barcelona gościć będzie Racing Santander na Camp Nou, co będzie zadaniem o tyle trudnym, że dla reprezentacji grała większa część grupy. Kantabryjczycy są do tego zespołem sprawiającym problemy drużynie Pepa Guardioli, zwłaszcza zważając na wyniki Barcelony po przerwie reprezentacyjnej w tym sezonie. Blaugrana uległa tzw. wirusowi FIFA, który powoduje przemęczenie zawodników i zremisowała na Anoeta 2-2.

Jednak historia pokazuje, że jedynie pierwsza przerwa reprezentacyjna jest dla Barcelony tak bolesna w skutkach i tylko po niej Barça traci punkty. Drugi okres rozgrywania meczów reprezentacyjnych, który trwa obecnie, jest bardziej pozytywny.

Sezone 2008/09

W pierwszym sezonie Guardioli na ławce Barcelony, zespół udał się na, trudne jak zawsze, San Mamés. Rozgrywki ligowe nie rozpoczęły się dla Blaugrany najlepiej, jednak gol Samuela Eto”o wystarczył aby dać Dumie Katalonii trzy punkty.

Dwukrotnie Valencia

W sezonie 2009/10 zespół Pepa Guardioli czekało jeszcze trudniejsze wyzwanie, podróż na Mestalla. Barça nie zdołała zdobyć żadnej bramki, tak samo zresztą gospodarze, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Rok temu obie drużyny stanęły naprzeciw siebie w tej samej fazie sezonu, tyle, że tym razem na Camp Nou. Dla Barcelony nie był to łatwy okres – zespół dopiero co przegrał z Hércules zremisował z Mallorcą. Jednak dwie wspaniałe bramki Iniesty i Puyola dały zwycięstwo nad Valencią, mimo szybko zdobytego gola Pablo Hernándeza.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/10/7-na-9-punktow-w-meczach-po-przerwie/