04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
5dn.7godz.14min.
12.70 X3.00 21.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Abidal zagra na Euro 2012

Abidal zagra na Euro 2012

Wczorajszego wieczora siedmiu zawodników FC Barcelony wystąpiło od początku w meczach swoich reprezentacji narodowych. Eric Abidal zakwalifikował się z Francją na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

W meczu reprezentacji Hiszpanii siedmiu z ośmiu powołanych Barcelonistów wystąpiło w meczu od początku spotkania. Najbardziej wartymi wspomnienia faktami z tego meczu jest długo wyczekiwany debiut Víctora Valdésa na bramce w oficjalnym meczu oraz gol Davida Villi, który był jego 50. trafieniem w barwach reprezentacji Hiszpanii. Obszerniej o wygranym 3-1 meczu ze Szkocją napisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, że Hiszpania już wcześniej zagwarantowała sobie występ na Euro 2012.

Abidal i Francja także zagrają

W stolicy Francji mogą już święować awans drużyny Laurenta Blanca na Mistrzostwa Europy. Mistrzowie Świata z 1998 roku zremisowali w Paryżu z Bośnią, jednak to właśnie przyjezdni wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie dzięki bramce Dzeko. Abidal, który rozegrał pełne 90 minut zagrał jako jeden ze stoperów razem z zawodnikiem Valencii, Ramim. Punkt na wagę awansu dał Francuzom Nani wykorzystując rzut karny podyktowany w 81. minucie spotkania. Zawodnicy z Bałkanów zajęli drugie miejsce i będą musieli o awans zagrać w fazie playoff.

W ten sposób Francja dołączyła do grona zespołów, które również zapewniły sobie bezpośredni awans na Mistrzostwa w Polsce i na Ukrainie: Hiszpanii, Włoch, Rosji, Niemiec, Szwecji, Holandii, Grecji, Danii i Anglii. Pozostałe cztery drużyny wyłoni faza playoff.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/10/abidal-zagra-na-euro-2012/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.