3dn.0godz.7min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Andrés Iniesta – antywirus Barçy

Jego powrót ma w znacznym stopniu pomóc w kolejnym ligowym spotkaniu Barcelony tuż po przerwie związanej z meczami reprezentacji. Obecność Iniesty  w składzie Blaugrany pozwoli na odpoczynek kilku graczom, którzy wystąpili ostatnio dla swojego kraju. Ostatni mecz Dumy Katalonii po przerwie reprezentacyjnej zakończył się remisem na Anoeta, choć podopieczni Pepa Guardioli prowadzili już 2:0. Po ponad trzyletniej pracy Mistera w pierwszej drużynie Barcelony, statystyki spotkań zespołu po zgrupowaniach kadrowych nie są jasne. Bilans tych pojedynków wynosi: 6 zwycięstw, 8 remisów oraz 1 porażka w starciu przeciwko drużynie Hercules na Camp Nou. Ogólnie rzecz biorąc, należy stwierdzić, iż wirus FIFA niesie za sobą negatywne skutki przekładające się na wyniki klubu.

Tym razem, trener Blaugrany opracował własny program antywirusowy: powrót do składu Andrésa Iniesty na spotkanie z Racingiem. Urodzony we Fuentalbilla zawodnik doznał urazu mięśnia dwugłowego uda podczas meczu LM pomiędzy Barceloną a Milanem, który odbył się dnia 13 września. 5 października lekarz, Ricard Pruna dał zielone światło pomocnikowi Azulgrany. Hiszpan pauzował pięć tygodni i w rezultacie opuścił aż pięć spotkań z: Osasuną (8:0), Valencią (2:2), Atletico Madryt (5:0), BATE Borysow (5:0) oraz Sportingiem Gijon (0:1).

Jego powrót może być bardzo ważny, gdyż w dalszym ciągu kontuzję leczą Alexis Sanchez oraz Cesc Fàbregas. Ich powrót na boisko może nastąpić na końcu października, a nawet na początku listopada. Poważnej kontuzji nabawił się Ibrahim Afellay. Przerwa Holendra będzie trwała pół roku. Urazu nabawił się również Abidal, jednak defensor Barçy udał się na zgrupowanie Francji. Éric nie zagrał w meczu przeciwko Albanii, a jego występ w starciu z Bośnią stoi pod znakiem zapytania.

Pep Guardiola zdaje sobie sprawę, iż Iniesta jest zawodnikiem wszechstronnym i może występować zarówno jako środkowy pomocnik, jak i skrzydłowy, a ponadto w razie problemów Davida Villi, Andrés może grać na pozycji napastnika. Podczas tego sezonu, pomocnik Barçy wystąpił w sześciu spotkaniach, z czego w pięciu meczach od pierwszej minuty, grając na wysokim poziomie. Wychowanek Dumy Katalonii był zmiennikiem jedynie w spotkaniu z Realem Sociedad, w którym klub ze stolicy Katalonii musiał zadowolić się podziałem punktów. Iniesta zagra w meczu przeciwko Racingowi Santander. 15 października minie dziesięć dni, odkąd Andrés otrzymał pozwolenie na grę, zatem gracz ma jeszcze czas na złapanie odpowiedniej formy.

Źródło: mundodeportivo.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/10/andres-iniesta-antywirus-barcy/