31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.7godz.19min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Czterech Mistrzów Świata na ławce

Czterech Mistrzów Świata na ławce

Kto by nie chciał mieć takiej ławki rezerwowych jak FC Barcelona? Chyba nie znalazłby się żaden taki klub.

W ostatnim spotkaniu ligowym z Realem Mallorcą na ławce rezerwowych Barçy usiadło czterech Mistrzów Świata, a piąty oglądał ten mecz z trybun. Pep Guardiola ponownie zaskoczył desygnując do gry właśnie taką 11-stkę jak w ostatnim pojedynku.

W pierwszym składzie znalazł się młodziutki Isaac Cuenca, natomiast na ławce rezerwowych znaleźli się: Gerard Piqué, Carles Puyol, Andrés Iniesta i Cesc Fàbregas. Xavi Hernández dostał wolne od Pepa i mecz oglądał z trybun. Pomocnik ten przez ostatnie tygodnie grał bardzo często, co odczuwały jego nogi, dlatego też dostał wolne, aby zregenerować siły.

W drugiej połowie Guardiola na plac gry wpuścił dwóch graczy, którzy w tamtym sezonie tworzyli parę środkowych obrońców nie do przejścia. Już od pierwszych minut w drugiej części gry na placu gry oglądaliśmy Gerarda Piqué, który zastąpił Érica Abidala. Piqué powrócił na boisko po 15-dniowej przerwie. Drugi z defensorów, Carles Puyol na boisku pojawił się w 58 minucie, zastępując Sergio Busquetsa. Z jego wejściem od razu Victor Valdés przekazał właśnie Puyolowi opaskę kapitana.

Gdy na placu gry pojawiło się tych dwóch piłkarzy zmienił się także system gry Blaugrany. Barça z ustawienia 3-4-3 przeszła na grę z czterema obrońcami.

Źródło: sport.es

mainXX:/2011/10/czterech-mistrzow-wiata-na-awce/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.