01.10.2022, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Mallorca vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.12min.
17.20 X4.90 21.39 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FC Barcelona solidaryzuje się z chorymi dziećmi

FC Barcelona solidaryzuje się z chorymi dziećmi

Zawodnicy FC Barcelony wyszli wczoraj na Camp Nou w koszulkach z napisem „End Polio” i numerem 99 na plecach, który symbolizuje w ilu procentach choroba Heine-Medina jest już wyeliminowana.

Zbiegło się to z meczem przeciwko Sevilli, kiedy FC Barcelona raz jeszcze okazała wsparcie dla inicjatywy całkowitego wyeliminowania polio, paraliżu dziecięcego. 24 października do Światowy Dzień Walki z Polio, a Barcelona na Camp Nou po raz kolejny okazała solidarność z dotkniętymi chorobą dziećmi.

FC Barcelona dołączyła się do inicjatywy walki z polio razem z Fundacją Billa i Melindy Gates. Przed meczem z Sevillą na stadionie wyświetlone zostało wideo, na którym ukazana była współpraca Klubu i Fundacji. Film ten został wyświetlony latem gdy umowa z Fundacją została podana do wiadomości publicznej, a obejrzeć na nim możemy gole największych gwiazd w całej historii FC Barcelony, co symbolizuje nieustanną pracę nad zwalczeniem choroby Heinego-Medina.

Fundacja FC Barcelony oraz Fundacja Billa i Melindy Gates przygotowały nowy film, w którym ukazani zostaną Bill Gates, Pep Guardiola i Sandro Rosell. Premiera tego materiału będzie miała miejsce w poniedziałek 24 października.

Polio, niewdzięczna choroba

Polio, choroba Heinego-Medina jest chorobą, która atakuje układ nerwowy i może spowodować nieodwracalny paraliż. Występuje głównie wśród dzieci i młodzieży, a według tego co podaje Ministerstwo Zdrowia Generalitat, w Katalonii nie odnotowano tej choroby już od 1983 roku, jednak nadal występuje w niektórych krajach na całym świecie.

Od 1988 roku zaszczepionych przeciwko tej chorobie zostało 2,5 miliarda dzieci na całym świecie, dzięki czemu liczba zachorowań spadła o 99%. Polio jednak nadal występuje głównie w Afryce i Azji.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Mallorca - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2022 / 21:00

Inter Mediolan - FC Barcelona

Liga Mistrzów

04/10/2022 / 21:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.