01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-3godz.-34min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Guardiola: Te dwa mecze mogą nam dać awans

Guardiola: Te dwa mecze mogą nam dać awans

Szkoleniowiec Barcelony traktuje oba nadchodzące spotkania z Viktorią bardzo poważnie, ponieważ mogą one przynieść „Dumie Katalonii” awans do 1/8 Ligi Mistrzów.

Pep wziął wczoraj udział w konferencji prasowej, w sali Ricard Mexenchs kilka minut po wysłuchaniu Leo Messiego. Dzisiaj odbędzie się mecz 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, a sam Guardiola stwierdził, że zdaje sobie sprawę, że generalnie wszyscy wiedzą bardzo mało o FC Viktorii, ponieważ występują oni po raz pierwszy w tych elitarnych rozgrywkach. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy lekceważyć rywala, ponieważ są dla niektórych anonimowi w Europie.

 

„Mister” wie jak trudne są takie mecze: „dlatego do takich spotkań zawsze należy podchodzić bardzo poważnie… nie możemy stracić szacunku do przeciwników”. To już czwarty sezon Guardioli na ławce trenereskiej Barcelony, dlatego wie, iż: „zawsze grało nam się trudniej z tymi, z pozoru słabszymi drużynami, niż wielkimi firmami”.

 

Dwa mecze przeciwko FC Viktorii

 

Liga Mistrzów powraca na Camp Nou od czasu pamiętnego spotkania z AC Milan, zakończonego remisem 2:2. Barcelona będzie także w 4. kolejce fazy grupowej, mierzyć się z Mistrzem Czech, natomiast odbędzie się to już na wyjeździe. Katalończycy mają na razie 4 punkty na koncie, tyle samo co „Rossonerri”, dlatego Pep zapowiedział: „głównym celem jest wygranie najbliższych dwóch spotkań. To powinno zapewnić nam awans… pierwszy mecz na Camp Nou na pewno pozwoli nam poznać rywala o wiele lepiej, oznacza to, że w drugim spotkaniu nie powinniśmy doznać żadnego szoku”.

 

Ewolucja Messiego

 

Mister odniósł się również do formy Leo Messiego, mówiąc, że to sam zawodnik ciężką pracą osiągnął taki poziom sportowy: „Każdy ma swój własny sposób trenowania. On znalazł swój, i to świetnie zdaje egzamin… sztab szkoleniowy może tylko upewnić się, że najlepsi zawodnicy, czerpią najwięcej z trenigów. To co Leo robi dodatkowo jest wyłącznie jego zaasługą”.

 

Jakoś nowej Masii

 

W czwartek około 20.00 odbędzie się inauguracja nowej Masii w Ciutat Esportiva. Guardiola, który dorastał w starym budynku, przyznał: „nowy obiekt do dopełnienie historii, usprawnienie jakości. Klub stworzył fantastyczną Masię”.

Źródło: fcbarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/10/guardiola-te-dwa-mecze-mog-nam-da-awans/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.