3dn.7godz.2min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Hiszpania 3 – 1 Szkocja

Hiszpanie w świetnym stylu wygrali ze Szkocją kończąc eliminacje do EURO 2012 na pierwszym miejscu. Goście będą musieli się obejść smakiem w kontekście turnieju rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie.

Obrońcy tytułu osiągnęli rezultat 3:1 na boisku w Alicante po dwóch golach Davida Silvy i jednym trafieniu Davida Villi, który tym samym osiągnął liczbę 50 zdobytych bramek dla swojej reprezentacji.  Czechy, które wygrały z Litwą utrzymały się w walce o wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa.

Wspaniała pierwsza połowa, w której gospodarze czarowali publiczność umiejętnościami, pewnością i skutecznością, była prawdziwym pokazem piłki nożnej. Tym razem Hiszpanie nie kazali długo czekać na swoją pierwszą bramkę, bo już w 6. minucie David Silva popisał się trafieniem po akcji, na którą składało się 50 podań. Asystę zaliczył debiutujący w „La Furia Roja” Jordi Alba.

Tylko do tego momentu rywale stanowili zagrożenie dla aktualnych mistrzów Europy. Mimo licznego i głośnego wsparcia kibiców, goście nie potrafili znaleźć recepty na świetnie prezentujących się podopiecznych Vincente del Bosque.

Szkoci próbowali budować akcję w hiszpańskim stylu na bazie wymian piłki pomiędzy Darrenem Fletcherem, Barrym Bannanem i Charlie Adamem, ale nie dawało to pożądanego efektu wobec dobrze zorganizowanych Hiszpanów. Allan McGregor popisał się świetną interwencją, która uniemożliwiła Davidowi Villi na podwyższenie wyniku na 2:0. Należy dodać, że był to pierwszy mecz reprezentacji Hiszpanii w Alicante od 10 lat, kiedy to gospodarze pokonali Lichtenstein.

Tuż przed przerwą wynik podwyższył David Silva, a asystę zanotował Pedro Rodriguez. Piłkarz Manchesteru City popisał się także asystą przy golu Davida Villi podsumowując tym samym swój wspaniały występ. Víctor Valdés nie zaliczył perfekcyjnego debiutu, ponieważ sfaulował w polu karnym Davida Goodwilliego, a ten sam zawodnik zamienił rzut karny na bramkę na 25 minut przed zakończeniem meczu. Jednak najlepsze sytuacje w ciągu ostatnich minuy spotkania należały do Santiego Cazorli i Pedro, ale Hiszpanie nie potrafili ich wykorzystać.

6″ David Silva 1 – 0

44″ David Silva 2 – 0

54″ David Villa 3 – 0

66″ David Goodwillie 3 – 1

Źródło: uefa.com

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/10/hiszpania-3-1-szkocja/