2dn.15godz.56min.

Oceny za mecz z Granadą

Poniżej prezentujemy oceny wszystkich zawodników, którzy wystąpili w wygranym 0-1 meczu z Granadą. Bohaterem spotkania został Xavi, który zdobył zwycięskiego gola i zaliczył rekordowy 392. występ w koszulce blaugrana.

Víctor Valdés – 7

Tylko widz i to dosłownie. Zawodnicy Granady nie sprawdzili jego umiejętności w zasadzie ani razu, nie miał okazji do żadnej poważnej interwencji. Valdés ma teraz na koncie 697 minut bez straty bramki, a te siedem spotkań z czystym kontem to jego osobisty rekord.

Maxwell – 6,5

Solidnie zagrał w obronie (także nie miał za wiele do roboty), ale w grze ofensywnej zespołu nie miał zbyt wiele do zaoferowania.

Eric Abidal – 7

Bardzo dobra gra w obronie, w pierwszej połowie miał jeszcze szansę na zdobycie pierwszego gola, jednak uprzedził go bramkarz Granady.

Javier Mascherano – 7,5

Bardzo dobrze dowodził obroną i kilka razy wziął udział w atakach. Pod koniec meczu bardzo dobrze zachował się powstrzymując potencjalnie groźny kontratak Granady.

Dani Alves – 6,5

Nie był tak dynamiczny jak zazwyczaj, nie wniósł tego do ataku, ale świetnie spisywał się w defensywie.

Sergio Busquets – 7,5

Bardzo dobry występ. Potrafił przewidzieć co wydarzy się na boisku i przerywał fantastycznie podania przeciwników, pokazał świetną dyspozycję, a obok Xaviego był jednym z najbardziej kreatywnych zawodników Barcelony tego wieczora.

Xavi Hernández – 8

Bohater meczu. W dzień, w którym pobił rekord największej ilości występów w la Liga, zdobył gola, który dał zespołowi cenne trzy punkty. Uczynił to zdobywając bramkę z rzutu wolnego, czym potwierdził swoje umiejętności i to, że jest żywą legendą Klubu.

Cesc Fàbregas – 6

Bardzo przeciętny występ, zwłaszcza jeśli spojrzeć na stan jego zdrowia. Musi dużo pracować, potrzebuje postępu aby mieć miejsce w wyjściowym składzie. Mecz z Granadą daleki był od miana niezapomnianego, Cesc był prawie niewidoczny i nie potrafił wpłynąć na wynik spotkania.

Isaac Cuenca – 6

Zaliczył bardzo obiecujący występ, zresztą w swoim debiucie, jednak musi jeszcze wiele się nauczyć. Nie wykorzystał sytuacji sam na sam, przegapił kilka prostych podań. Powinien dostać w tym sezonie trochę więcej szans aby udowodnić swoją wartość, ponieważ nie zagrał tak jak potrafi to najlepiej.

Pedro Rodríguez – 6

Został kontuzjowany i będzie leczył uraz przez trzy tygodnie. Jednak zanim doznał urazu był kompletnie nieefektywny, mimo że w pierwszej połowie był bliski zdobycia gola. Miejmy nadzieję, że po kontuzji powróci do swojej najlepszej dyspozycji.

Lionel Messi – 6

Prawdopodobnie najgorszy jego występ od dawna, nie był w stanie dokonywać podań i dryblingów, którymi zwykle cieszy oko. To tylko udowadnia, że nawet najwięksi miewają wzloty i upadki, jednak Messi już wkrótce powinien powrócić do swojej nieziemskiej formy.

Zmiennicy:

David Villa – 6

Wszedł na boisko za kontuzjowanego Pedro, jednak wcale nie zagrał lepiej niż on. Przegapił bardzo proste podanie, dzięki któremu w sytuacji strzeleckiej mógł znaleźć się Messi, kilka razy został złapany na pozycji spalonej.

Andrés Iniesta – 7

Zespół zaczął grać lepiej kiedy Iniesta wszedł za Fàbregasa. Wniósł na boisko więcej jakości i opanowania, pomógł Barcelonie dobrze grać w ostatnich minutach spotkania. Zespół bez niego nie jest już taki sam.

Seydou Keita – 6

Wszedł na kilka minut za Xaviego i nie zdołał wpłynąć na przebieg spotkania. Wniósł trochę więcej siły do formacji pomocy, dzięki czemu Barcelona grała pewniej w końcówce.

Źródło: totalBarca.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/10/oceny-za-mecz-z-granad/