01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.5min.
18.50 X4.50 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pele: Messi jest najlepszy

Pele: Messi jest najlepszy

Były brazylijski piłkarz udzielił wywiadu, w którym wypowiadał się m.in. o Leo Messim.

„Argentyńczyk jest bez wątpienia najlepszy na świecie” – powiedział, ale zakwestionował umiejętności cracka Barcelony: „Nadal dzieli go wiele od poziomu wielkich gwiazd”.

„Gdy teraz spojrzysz na ostatnie dwa lata w Bacelonie, trzeba powiedzieć, że Messi jest zdecydowanie najlepszy” – oznajmił Pele w wywiadzie opublikowanym dziś przez niemiecki magazyn „Kicker”. Dodał, że „Beckenbauer, Platini, Charlton i Gerd Muller grali dziesięć, piętnaście lat”, więc 24-letni Messi „nie jest jeszcze na poziomie tych legend”.

Trzykrotny mistrz świata mówił również o swoich faworytach w Mistrzostwach Świata 2014, które odbędą się w Brazylii: „Jeśli Niemcy zachowają graczy i grupa rozwinie się należycie, to mogą zwyciężyć”. „Tytuł mistrza świata można zwyciężyć tylko z odpowiednimi zasobami. Nie wystarczy jedna lub dwie gwiazdy”. „Mam świetne wspomnienia z Niemcami z 2010 roku. Zespół był gotowy na finał”. Przypomnijmy, że Niemcy na mistrzostwach w RPA zostali wyeliminowani w półfinale przez Hiszpanię.

O Brazylii wyrażał się bardziej powściągliwie: „Problemem jest to, że w ostatnich latach było wiele zmian. Nie można w ten sposób zbudować dobrego zespołu. Nie było wielu pozytywnych zmian zawodników, mimo to Brazylia nadal będzie bardzo silna w 2014 roku” – powiedział 71-letni Pele.

Uważany przez wielu za najlepszego piłkarza w historii, Brazylijczyk rozmawiał też o rozczarowaniu swoją reprezentacją na Copa America w Argentynie: „Neymar i Ganso są jeszcze młodzi, osiągnęli wspaniały wynik z Santosem – zdobyli mistrzostwo i Copa Libertadores przed 2014. Mają jeszcze dwa lata, jeśli nie odniosą urazów, to bez wątpienia świetnie zaprezentują się na Mistrzostwach Świata.”

Źródło: sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.