Wykończ polio – brakuje jednego gola

Wykończ polio – brakuje jednego gola

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Polio, a Fundació FC Barcelona oraz Bill & Melinda Gates Foundation stworzyły wspólne wideo na tę okazję, o czym informowaliśmy już Was wcześniej.

24 października, w Światowy Dzień Walki z Polio Fundació FC Barcelona i Bill & Melinda Gates Foundation chcą raz jeszcze wyrazić swoje wsparcie dla kampanii, która ma na celu wyeliminowanie tej choroby, a zostało już tak niewiele…

„Więcej niż gol. Wykończ polio.”

FC Barcelona wykorzystała swoją medialność i globalny zasięg aby wspomóc Bill & Melinda Gates Foundation w projekcie, który ma na celu całkowite wyeliminowanie tej strasznej choroby, jaką jest polio. Wszystko odbywa się pod sloganem „More than a goal. End polio” (Więcej niż gol. Wykończ polio). Jako część tego porozumienia, wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu FC Barcelony wyszli w sobotę na murawę Camp Nou w koszulkach z numerem 99 symbolizującym to, że choroba Heinego-Medina jest już wyeliminowana w 99%.

Gates nosi koszulkę Barçy

W wideo, które opublikowane zostało dzisiaj, a które zamieszczamy poniżej razem z polskimi napisami, Bill Gates ubrany jest w koszulkę FC Barcelony i mówi, że „żadna inna instytucja sportowa na świecie nie wykazuje takiej pasji do rozwiązywania problemów społecznych”. Dodaje również, że jest „dumny” z porozumienia, jakie zawarte zostało z Fundació FC Barcelona. W tym samym filmie wypowiada się również Sandro Rosell, który przyznał, że Barça wybrała „najlepszy zespół do walki z tą chorobą – Bill & Melinda Gates Foundation”. W filmie wystąpił też Pep Guardiola, który zapewnia, iż FC Barcelona jest „zobowiązana” do walki z chorobą.

Czym jest polio?

Polio jest chorobą zakaźną, która atakuje system nerwowy ciała, co w rezultacie może doprowadzić nawet do nieodwracalnego paraliżu. Najbardziej powszechna jest w miejscach o niskim poziomie higieny i dotyka dzieci i młodzież. Niestety, na tę chorobę nie ma lekarstwa, istnieje jednak skuteczna szczepionka, która stosowana jest w różnych ilościach w okresie dzieciństwa.

Światowe kampanie mające na celu zwalczenie polio sprawiły, że choroba ta została wyeliminowana już w 99%. W 1988 roku choroba przyczyniła się do śmierci lub paraliżu blisko 350 tysięcy osób na całym świecie, podczas gdy w 2010 roku jej ofiar było mniej niż 1500. Mimo to, choroba nadal istnieje, a najwięcej przypadków odnotowano w Pakistanie, Afganistanie, Indiach i Nigerii. Polio może być drugą na świecie całkiem wyeliminowaną chorobą po czarnej ospie.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB