2dn.14godz.34min.

Xavi daje trzy punkty, Granada – Barça 0:1

FC Barcelona wygrała z Granadą 0-1. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Xavi Hernández po tym jak przed polem karnym sfaulował go Jaime. Zawodnicy FC Barcelony stwarzali sobie dogodne sytuacje już wcześniej, więc zdobycie bramki było tylko kwestią czasu, a Xavi zrobił to w świetnym stylu strzelając nie do obrony w lewy narożnik bramki. Z dobrej strony pokazał się grający od początku spotkania Isaac Cuenca, ale wszystko to przyćmiewa kontuzja Pedro, który doznał nadwyrężenia ścięgna. Barcelona nie zdołała zdobyć dziś więcej niż jednego gola, mimo że Granada grała pod koniec bez dwóch zawodników, jednak liczą się cenne trzy punkty, okupione jednak ofiarą w postaci kontuzji Pedro.

Spotkanie ledwo się zaczęło, a sędzia już sięgnął po kartkę. Otrzymał ją Uche za nadepnięcie na stopę Javiera Mascherano. Ale Barcelona odpowiedziała na to w swoim stylu, grając po prostu w piłkę – już w 5. minucie spotkania Xavi podał ponad linią obrony do Messiego, jednak Argentyńczyk znalazł się na pozycji spalonej. Chwilę później w swojej pierwszej akcji Cuenca, który otrzymał podanie od Maxwella z lewej strony pola karnego, jednak przeszkadzał mu tam obrońca i bramkarz wznowił grę. W 10. minucie meczu strzał w polu karnym oddał Leo Messi, jednak obrońca zablokował go i natychmiast wybił piłkę. W 19. minucie Dani Benítez wywalczył pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Granady, z którego jednak nie wynikło żadne zagrożenie dla Valdésa. Chwilę później w natarciu już byli zawodnicy Barçy. Przed polem karnym piłkę od Messiego dostał Xavi, kataloński rozgrywający uderzył piłkę natychmiast, jednak Roberto zdołał ją wybić, po czym przejęli ją obrońcy.

Niedługo potem kolejny atak Blaugrany, na prawym skrzydle tuż pod polem karnym piłkę między soba wymieniają Dani Alves i Leo Messi. W końcu Brazylijczyk decyduje się na zagranie do Xaviego, ten z powrotem odgrywa do Alvesa, który dośrodkował wprost na głowę Pedro. Napastnik Barcelony umieścił piłkę jednak nie z tej strony słupka, co trzeba i grę wznowił bramkarz. W 28. minucie Messi dostał piłkę w środku boiska, przed polem karnym oddał ją Alvesowi, Brazylijczyk chciał odegrać ją z powrotem do Messiego, jednak obrońca wybił na rzut rożny. W 33. minutcie mamy rzut wolny dla Barcelony po faulu Jaime na Xavim. Stały fragment gry wykonał sam poszkodowany i strzałem w lewy narożnik bramki pokonał bramkarza nie dając mu żadnych szans. W ciągu kilku kolejnych minut sędzia pokazuje dwie żółte kartki, obie dla zawodników gospodarzy – Romero i Rico. W 38. minucie ten pierwszy oddał groźny strzał na bramkę Valdésa, ale Abidal wspaniale zablokował to uderzenie własną głową! Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania Pedro dostał piłkę od Xaviego, jednak swoim strzałem bardziej postraszył kibiców za bramką niż samego bramkarza.

Po wznowieniu gry po przerwie nadal zauważalna była przewaga Barcelony. W 48. mincie piłkę przed polem karnym dostał Cesc Fàbregas, uderzył bez przyjęcia, jendak prosto w Roberto. W 51. minucie Messi podał do Cuenki, ten w pojedynku obrońcą wywalczył 7. w tym meczu rzut rożny dla Barcelony. Kilka minut później Jaime fauluje Maxwella, kopnął go w twarz od tyłu. Dostał drugą czerwoną kartkę i opuścił boisko, od tej pory Granada gra w 10. Tymczasem Pedro leży na murawie, nabawił się urazu stopy podczas walki o piłkę. Gra wstrzymana na około dwie minuty. W 55. minucie dośrodkowanie Granady z lewego skrzydła, ale wprost w ręce Valdésa. Chwilę później Villa zmienia Pedro, wszystko wskazuje na to, że schodzący z boiska zawodnik skręcił kostkę. Pedro żegnany jest przez zgromadzonych na stadionie kibiców oklaskami, skandowane jest głośno jego nazwisko, co z pewnością trochę podniosło go na duchu. Na pół godziny przed końcem spotkania genialnej sytuacji nie wykorzystał Leo Messi. Argentyńczyk zabawił się z obrońcami w polu karnym, w zasadzie z bramkarzem też, i strzelił na niemal pustą bramkę. Jego strzał był jednak na tyle lekki, że obrońca zdołał wybić piłkę dosłownie w ostatniej chwili!

Zaraz potem sędzia pokazuje kolejne kartki – dla Sergio Busquetsa i Daniego Beníteza. W 66. minucie arbiter obdarowuje kolejnego zawodnika kartką w kolorze żółtym, a jest nim Isaac Cuenca. W 77. minucie ten właśnie zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam, ale nie potrafił jej wykorzystać i nie zdobył gola w swoim debiutanckim meczu w pierwszym zespole FC Barcelony w Primera División. Chwilę później Iniesta zastępuje na boisku Ceska. W 79. minucie spotkania Messi podaje do Xaviego, ten jednak posyła piłkę tuż obok słupka. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Katalończyka zmienia Seydou Keita i po kilku minutach sędzia również i jego obdarowuje żółtą kartką. Na koniec spotkania Benítezowi puściły nerwy po tym jak znalazł się na pozycji spalonej i zawodnik wykopnął daleko piłkę. Sędzia pokazał mu oczywiście żółtą kartkę – już drugą, także kolejny zawodnik Granady musiał opuścić boisko. Niestety, osłabienia przeciwnika nie zdołała wykorzystać Blaugrana.

Granada CF – FC Barcelona 0:1