1dn.12godz.31min.

Barça Intersport znów wygrywa w Lidze Mistrzów

FC Barcelona Intersport pokonała 18 bramkami Bosne Sarajevo. Ekipa pod wodzą Xaviego Pascuala, prowadzi po sześciu kolejkach (w grupie A w Lidze Mistrzów w piłce ręcznej) z kompletem punktów.

Widzowie w Palau Blaugrana mogli oglądać wspaniałe zwycięstwo Barcelońskich szczypiornistów. Zespół Xaviego Pascuala nie wykazał żadnej litości dla przyjezdnych, którzy w grupie A są „chłopcami do bicia”. W szybkim czasie Katalończycy uzbierali kilku punktową przewagę. Po szóstym spotkaniu w ramach Ligi Mistrzów, Barcelonę Initersport czekają dwa mecze w lidze Hiszpanii. Najpierw mecz przeciwko Fraikin Granollers w środę, następnie przeciwko Atlètico Madrid 10 grudnia.

Corrales debiutuje w Europie

Trener Pascual dał szansę gry bramkarzowi Rodrigo Corralesowi, aby ten mógł zadebiutować w europejskich rozgrywkach. Bramkarz z drużyny rezerw miał dobry początek, z małymi mankamentami.

Na początku spotkania Barcelona prowadziła 5 – 4, ale z czasem przewaga zaczęła się powiększać. Gospodarze narzucali swoją grę, nie pozwalając rozwinąć skrzydeł przyjezdnym. Kiedy Bosna Sarajevo grała w niepełnym składzie, Barcelona odskoczyła na kilka „oczek”, po tym natarciu szczypiorniści z Bośni nie byli wstanie się już podnieść i po pierwszej połowi schodzili z 10 punktową stratą.

Komfortowa druga połowa

Po przerwie, wprowadzony przez Xaviego Pascuala Balaguer, wykorzystał swoją szansę i strzelił cztery gole. Po drugiej połowie przewaga z 10 punktów wzrosła do 12 i ostatecznie FC Barcelona Intersport wygrała z Bosna Sarajevo 37 – 19. Duma Katalonii prowadzi z 18 punktami na koncie w grupie A, co jest dobrą wiadomością przed zbliżającymi się debrami z Granollers.

FCB Intersport 37 – 19 Bosna Sarajevo

FCB Intersport (20+17): wyjściowa siódemka: Corrales; Rocas (4), Nagy (1), Sorhaindo (1), Oneto (2), Morros (2), Juanin (5) | Rutenka (3), Sarmiento (4), Víctor Tomás (3), Aguirrezabalaga(2), Igropulo (3), Noddesbo (1), Ugalde (2), Balaguer (4) i Saric.

Bosna Sarajevo (10+9): wyjściowa siódemka: Martinovic; Rakovic (2), Pazin (-), Mesaric (3), Arapovic (1), Tojcic (-), Mejdic (5) | Vrazalik (5), Terza (-), Halibegovic (3) i Tatar.

Sędziowie Iván Pavicevic i Milos Raznatovic.

Przebieg: 1-2, 5-4, 9-6, 12-7,15-9, 20-10 (koniec pierwszej połowy), 21-12, 23-125, 26-16, 29-18, 33-18 i 37-19 (koniec meczu)

Źródło: fcbarcelona.cat

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/11/barca-intersport-znow-wygrywa-w-lidze-mistrzow/