24.02.2024, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Getafe CF
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.6min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Navarro najlepszym strzelcem w historii Euroligi

Navarro najlepszym strzelcem w historii Euroligi

Dzięki zdobyciu 14 punktów przeciwko Olimpiji, Juan Carlos Navarro stał się najlepszym strzelcem w historii Euroligi. Zastąpił on na pierwszym miejscu amerykańską gwiazdę Marcusa Browna (2.715).

5:33 do końca trzeciej kwarty – Navarro przechwytuje podanie Chucka Edisona i zdobywa 14 swój punkt w spotkaniu, a to oznacza, że ma już na swoim koncie 2.716 „oczek”, więc wyprzedził on o jeden punkt Marcusa Browna!

Kataloński gracz jest jednym z najlepszych w Europie. Dla niego była to 198 partia w Europie. Po zdobyciu historycznego kosza, gra w Palau Blaugrana została zatrzyma, kibice oklaskiwali Navarro, a ten pozdrawiał ich z parkietu, dziękując wszystkim. Pod koniec spotkania otrzymał piłkę na pamiątkę.

Koszykarz FC Barcelony Regal parę dni temu odnowił kontrakt z klubem, który będzie go łączył z Dumą Katalonii aż do emerytury! Kilka dni temu Navarro osiągnął też inny rekord… Podczas spotkania z Valladoid zodbył tzw. triple-double (dowolne trzy z wyników statystycznych (punkty, asysty, zbiórki, bloki, przechwyty) wyrażone są w postaci liczb dwucyfrowych), dzięki temu wyprzedził Velmira Perasovica (882 punkty łącznie) i zajmuje w tej kategorii drugie miejsce.

Źródło: sport.es

mainXX:/2011/11/navarro-najlepszym-strzelcem-w-historii-euroligi/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.