3dn.14godz.26min.

Oceny za mecz z Getafe

Fc Barcelona

Duma Katalonii przegrała po raz pierwszy w obecnym sezonie Primera Division. Blaugrana uległa na wyjeździe drużynie Getafe 1:0. Poniżej zamieszczamy oceny zawodników za owe spotkanie.

Valdes – Nie najlepszy występ golkipera Barçy. Nie miał wiele okazji na wykazanie się, aczkolwiek podczas wykonywania rzutu rożnego, po którym padł gol dla Getafe mógł wyjść i wybić piłkę.
Ocena: 6.5

Maxwell – Pierwsza połowa, jeśli chodzi o zadania defensywne była w wykonaniu Brazylijczyka dobra. Brał udział również w akcjach ofensywnych, lecz nie przyniosły one zamierzonego skutku.
Ocena: 6.5

Abidal – Dobrze zachowywał się w momentach, kiedy Getafe wychodziło z przewagą liczebną podczas kontrataków. Miał kilka dobrych chwil w meczu, ale ten występ był odległy od oczekiwań.
Ocena: 6

Pique
– Słaby występ Gerarda. Zostawiał ogromne dziury w obronie, gdy wyruszał do przodu. Zachowywał się nieodpowiedzialnie na boisku.
Ocena: 5.5

Alves
– Energiczny jak zawsze, ale jego większość działań w ataku nie powodziły się. Przyzwyczaił nas do wielu groźnych akcji ofensywnych w jego wykonaniu, jednak wczoraj w zupełności niczym nie zachwycił.
Ocena: 5.5

Busquets – Nie dał rady upilnować Valery i w rezultacie Getafe zdobyło bramkę. Nie był skuteczny w środku pola jak w poprzednich spotkaniach. Występ zdecydowanie poniżej poziomu.
Ocena: 6

Xavi
– Bez wątpienia najlepszy gracz Barcelony podczas wczorajszego meczu. Był bardzo aktywny, nieustannie szukał luk w obronie Getafe.
Ocena: 7

Thiago
– Zagrał kilka bardzo dobrych piłek w pierwszej połowie, lecz jego gra nie była najlepsza. W drugiej części został zastąpiony na murawie przez Keitę.
Ocena: 6

Alexis Sanchez – Był aktywny. Jego gra wyglądała dobrze w końcówce pierwszej połowy. Był jednym z tych, którzy bardzo starali się w tym meczu o jak najlepszy wynik.
Ocena: 6.5

Messi – Próbował wziąć losy meczu w swoje ręce, lecz jego dryblingi i strzały nie przynosiły wiele dobrego. W ostatnich sekundach spotkania trafił w słupek..
Ocena: 6.5

Villa – Walczył.. ale co z tego, jak skuteczności w dalszym ciągu nie ma? Miejmy nadzieję, że El Guaje powróci do formy.
Ocena: 5.5

Rezerwowi:

Keita – W ostatnich spotkaniach prezentował dobrą formę. Wczoraj dał dobrą zmianę, wchodząc za Thiago. Uczestniczył kontrowersyjnej sytuacji, kiedy sędzia uznał, że Malijczyk znajdował się na pozycji spalonej po podaniu od Messiego, który po odegraniu od Keity trafił do siatki.
Ocena: 6.5

Pedro – Zastąpił na boisku Alexisa. Jego strzały, jak i dośrodkowania nie przynosiły zamierzonych skutków. Był bliski zdobycia bramki w ostatnich chwilach meczu, próbując dobić strzał Messiego, który odbił się od słupka.