4dn.6godz.46min.

Oceny za spotkanie z Viktorią

W 200. meczu Pepa Guardioli na ławce trenerskiej FC Barcelony jego zespół pokonał 0-4 Viktorię Pilzno i zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Przedstawiamy oceny zawodników za ten mecz.

Víctor Valdés – 8

Ustanowił nowy rekord 877 minut bez wpuszczenia gola, czym pokonał stare osiągnięcie ustanowione niegdyś przez Miguela Reinę w sezonie 1972/73. Osiągnął ten rekord popisując się fantastyczną interwencją w 16. minucie spotkania w sytuacji sam na sam z Petrzlą, a jego występ w całym spotkaniu był bardzo dobry. Zachował czyste konto dziewiąty raz z rzędu.

Eric Abidal – 7,5

Zaliczył bardzo solidny, ale nie spektakularny, występ. Zagrał bardzo dobrze w obronie, włączając się też kilkakrotnie do akcji ofensywnych, jednak tego wieczora nie był zbyt aktywny. Jego szybkość okazała się kluczowa w powstrzymaniu kilku kontrataków Viktorii.

Carles Puyol – 7

Powoli wraca do swojej najlepszej dyspozycji, jednak jeszcze trochę do niej mu brakuje. Zanotował kilka błędów w ustawianiu się, jednak ogólnie pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i zaliczył kilka ważnych odbiorów piłki.

Gerard Piqué – 7

Wraca do formy podobnie jak Puyol. Wyglądał dobrze w obronie, jednak nie jest jeszcze w swojej najlepszej dyspozycji, przegapił za dużo podań, zwłaszcza w pierwszej połowie. Jednak asystował podając piętą do Messiego przy ostatniej bramce tego spotkania.

Dani Alves – 7

Nie atakował tak często jak zazwyczaj, ale utrudniał Kolarowi wyprowadzanie jego akcji. Alves otrzymał żółtą kartkę, która wyeliminowała go z meczu na San Siro, jednak mogło być to specjalne zagranie – tym sposobem Brazylijczyk z czystym kontem podejdzie do fazy pucharowej.

Sergio Busquets – 7,5

Występ jak zwykle, świetnie czytał grę i przerywał ją w odpowiednim momencie, pomagał przyspieszyć tempo gry kiedy trzeba było grając na jeden kontakt. Gra na wysokim poziomie, do jakiego nas przyzwyczaił.

Cesc Fàbregas – 7

Zaliczył okropną pierwszą połowę, przegapił zbyt wiele podań, ale o wiele lepiej wyglądał po przerwie, kiedy podania bardziej mu wychodziły, przeprowadził też kilka rajdów z piłką. Zdobył świetną bramkę po uderzeniu głową po dośrodkowaniu Cuenki.

Thiago Alcántara – 7,5

Kolejny bardzo dobry występ młodego obiecującego zawodnika Barcelony. Pod nieobecność Xaviego i Iniesty to on pociągał za sznurki w pomocy, a kilka razy był bliski zdobycia bramki.

Adriano Correia – 7,5

Raz jeszcze zagrał bardzo dobrze jako napastnik. Asystował przy drugiej bramce Messiego i był bardzo aktywny przez całe spotkanie.

Isaac Cuenca – 8

Wspaniały występ. Asystował przy bramce Ceska posyłając świetne dośrodkowanie, ogólnie zaliczył bardzo dobry mecz. Jego podania, dryblingi i dośrodkowania był świetne, nie okazywał strachu przy pojedynkach jeden na jednego. Jest bez wątpienia zawodnikiem przyszłości.

Lionel Messi – 9,5

Jeszcze raz słowami nie da się po prostu opisać jego występu. Po swoim drugim hat-tricku w ciągu czterech dni, Messi ma na koncie już 202 bramki dla FC Barcelony i wydaje się, że rekord największej ilości strzeonych bramek będzie wkrótce poza zasięgiem jakiegokolwiek piłkarza w przyszłości. Stał się też szóstym najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów (wydaje się kwestią czasu aż wskoczy na pierwsze miejsce) i może być najlepszym strzelcem tych rozgrywek przez czwarty sezon z rzędu! Nie zapominajmy, że do tej pory zdobył w obecnym sezonie 22 bramki i zanotował 11 asyst w 17 spotkaniach. Czy trzeba dodawać coś więcej aby opisać jego występ?

Rezerwowi:

Maxwell – 7

Wszedł za Daniego Alvesa i zagrał przyzwoici, jednak Czesi nie sprawiali mu zbyt wielu problemów.

Seydou Keita – 6,5

Nie był tak solidny jak zwykle. Starał się grać prosto, jednak kilka jego podań było niecelnych, co skutkowało w utratę piłki.

Alexis Sánchez – 8

Nareszcie wrócił na boisko i widać było, że chce udowodnić swoją wartość. Wszedł na boisko z ławki i wniósł wiele świeżości do ataku popisując się szybkością i umiejętnościami dryblingu. Był też blisko zdobycia bramki, jednak powstrzymał go bramkarz.

Źródło: totalBarca.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/11/oceny-za-spotkanie-z-viktori/