2dn.11godz.36min.

Przyszłość Liga BBVA: Rafa Alcántara

W ciągu kilku najbliższych tygodni chcemy zaprezentować w niepowtarzalny sposób sylwetki piłkarzy, którzy mogą zostać przyszłością Liga BBVA oraz FC Barcelony. Dziś przedstawiamy Wam Rafę Alcántarę!

Rafael Alcântara do Nascimento tak brzmi pełne imię i nazwisko piłkarza bardziej znanego, jako Rafinha. Młodszy brat Thiago urodził się 12 lutego 1993 roku w Sao Paulo w Brazylii. Do FC Barcelony trafił w wieku 13 lat. 8 stycznia 2011 roku zaliczył debiut w drużynie rezerw (zmienił Jonataha dos Santosa w 55 minucie w przegranym meczu 1 – 2 z Gironią). 9 listopada 2011 roku zadebiutował w drużynie Pepa Guardioli (zmienił Cesca na 15 minut przed końcem meczu w wygranym spotkaniu 1 – 0 z L”Hospitalet). Dla Barcelny B rozegrał dotychczas 21 spotkań zdobywając 6 goli. Rafinha zagrał też już w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii: U16 (2 mecze 0 goli), U17 (8 meczy 2 gole) i U19 (3 mecze 0 goli), jednak nadal nie zdecydował się czy wybierze seniorską reprezentację La Roja czy drużynę Brazylii.

Poniżej przedstawiamy Wam filmik, w którym zadano Rafie kilka ciekawych pytań. Dzięki niemu dowiecie się m.in. kto jest jego idolem, dlaczego został piłkarzem, co sądzi o Busquetsie czy Xabim Alonso oraz do jakiego klubu najchętniej by przeszedł. Zapraszamy!

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/11/przyszo-liga-bbva-rafa-alcantara/