3dn.1godz.18min.

Thiago i Bartra strzelają dla Hiszpanii U21

Dla kadry Hiszpanii U21 był to już piąty mecz klasyfikacyjny do Mistrzostw Europy do lat 21. La Roja pokonała 3 – 0 Szwajcarię po golach Muniaína, Thiago i Bartry.

Hiszpania przewodzi w grupie 5 z kompletem 15 punktów. Ekipa Luisa Milii dobrze rozpoczęła spotkanie. Już w ósmej minucie wynik otworzył Muniain po doskonałym podaniu Isco.

Potem doskonałą akcję mieli zawodnicy Szwajcarii. Zuber miał swoją okazję z rzutu wolnego, ale na posterunku był de Gea.

Kilka dobrych akcji Szwajcarii spowodowała, że piłkarze Mili obudzili się. W 26 minucie Daprela faulował w polu karnym Montoye i sędzia przyznał Hiszpanii rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Thiago.

Mimo tego Szwajcaria nie poddała się. Dużo atakowali, ale nie mieli szczęścia i dobrze bronił de Gea. Kasami dostał dobre prostopadłe pytanie, ale zmarnował tą okazję.

Hiszpania odpowiedziała znów golem. Thiago dośrodkował z rzutu rożnego na krótki róg, a tam już czekał Marc Bartra, który bezproblemowo wpakował piłkę do siatki.

W drugiej części goli już nie zobaczyliśmy. Hiszpanie kontrolowali sytuacje na boisku i nie pozwolili strzelić sobie gola. Warto podkreślić, że z dobrej strony zaprezentowali się piłkarze FC Barcelony.

Źródło: sport.es

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/11/thiago-i-bartra-strzelaj-dla-hiszpanii-u21/