1dn.13godz.20min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Valdés rekordzista

Dzisiejszy dzień na pewno zostanie zaliczony do udanych przez piłkarzy FC Barcelony. Wszystko to za sprawą zwycięstwa 4-0 nad Viktorią Pilzno.

Natomiast Victor Valdés ma dzisiaj podwójny powód do zadowolenia. Wygrał mecz, a także ustanowił nowy rekord z czystym kontem. Tak więc hiszpański bramkarz pobił rekord należący jeszcze do dnia wczorajszego do Miguela Reiny, który był niepokonany przez 824 minuty.

Valdés, aby pobić rekord musiał dzisiaj zachować czyste konto do 38 minuty, oczywiście goalkeeper wywiązał się z zadania nawet lepiej. W dzisiejszym całym meczu nie dał się pokonać piłkarzom Viktorii. Dotychczasowy rekord Reiny został ustalony w latach 1972/73.

W dzisiejszym dniu Victor nie był bezrobotny i mógł na początku meczu zostać pokonany. Jednak pokazał po raz kolejny, że znajduje się w świetnej formie i posiada niezwykłe umiejętności. W 17 minucie wykazał się świetną interwencją, która zapobiegła utratę gola.

Valdés ostatni raz piłkę z siatki wyciągał w pojedynku z Valencią, kiedy został pokonany przez Pablo Hernandeza. Jak dobrze pamiętamy potyczka Barçy z Valencią zakończyła się remisem 2-2. Od tego momentu Valdés zachowuje czyste konto. Jak do tej pory wytrzymał osiem meczów bez straty gola.

Bramkarz Blaugrany jest niepokonany od sześciu meczy ligowych (Atletico Madryt, Sporting, Racing, Sevilla, Granada i Mallorca) i trzech w Lidze Mistrzów (Viktoria Pilzno -2 i Bate Borisov).

Źródło: sport.es

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/11/valdes-rekordzista/