1dn.13godz.40min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Zawodnicy dedykują zwycięstwo Tito

„To był atrakcyjny mecz. Graliśmy dobrze, zwycięstwo dało nam prestiż” mówi Xavi po wygranym spotkaniu 2 – 3 z włoskim AC Milanem.

Piłkarze FC Barcelony wiedzieli, że pokonując Milan zrobili bardzo ważny krok, ponieważ mają matematycznie bezpieczne pierwsze miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzów. Zespół zadedykował zwycięstwo asystentowi trenera Barcelony, Tito Vilanovie, którzy przeszedł operację we wtorek.

Xavi Hernández, jedyny strzelec wraz z Messim, wyjaśnił, że nie był to łatwy mecz „Mieliśmy trochę ciężki czas, ciężko było ich atakować”. Pomocnik podkreślił, że „Był to atrakcyjny mecz z włoskim zespołem, który chciał zaatakować. Ogólnie graliśmy dobrze, zwycięstwo daje nam prestiż”. Xavi mówił także o swoich celach na ten sezon „Gram w środku i staram się podchodzić głęboko. Korzystamy z obrońców, aby pomagać Leo Messiemu”. Hiszpan docenia wagę zwycięstwa i zapewnienie pierwszego miejsca w grupie H, co pozwoli Barcelonie odpocząć w kolejnym spotkaniu (zapewne zagra wielu zawodników z rezerw).

Javier Mascherano:

Javier Mascherano, który zagrał na środku obrony po raz kolejny, powiedział: „Trener zdecydował się grać z trzema obrońcami to pozwala nam na lepsze ataki, gracze są w stanie bardziej dostać się do przeciwnika i obszaru, co było widać w trakcie gry, zwłaszcza w pierwszej połowie„. Dodał, że „To, że zespół ryzykuje i ma odwagę to to jest wpisane w historię tego klubu”.

Carles Puyol:

Czujemy się dobrze, graliśmy dobrze, mieliśmy przed sobą bardzo dobrego przeciwnika. Zwycięstwo ma większą wartość w ten sposób”.

Kiedy graliśmy z trzema obrońcami w pierwszej połowie, otworzyliśmy się i trudno było dostać się do swoich zawodników na skrzydłach, ale rozwiązaliśmy problem, Busquets został dodany do obrony”.

„To otwarta gra otwiera nam pole, dlatego podjęliśmy ryzyko. Gdybyśmy wykończyli wszystkie nasze szanse, różnica bramek byłby większa”.

David Villa:

„Byliśmy odważni zacząć od trzech obrońców, wszystko zadziałało. Mieliśmy wiele okazji do zdobycia gola w pierwszej połowie„.

„Szukaliśmy goli, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce i kwalifikacje, to było bardzo ważne, ponieważ mamy napięty harmonogram, a w tym El Clásico i Klubowe Mistrzostwa Świata„.

Źródło: fcbarcelona.cat

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/11/zawodnicy-dedykuj-zwycistwo-tito/