3dn.14godz.0min.

Pierwsze miejsce w grupie H! Milan – Barça 2:3

Duma Katalonii  wygrała po bardzo emocjonującym meczu na San Siro 2:3. W 14″ do siatki trafił Mark Van Bommel, jednak był to gol samobójczy. Do wyrównania doprowadził w 20″ Zlatan Ibrahimović. Blaugrana starała się ponownie wyjść na prowadzenie i dokonała tego  w 30″ za sprawą bramki Leo Messiego, który wykorzystał rzut karny. Druga połowa nie rozpoczęła się najlepiej dla podopiecznych Pepa Guardioli, gdyż w 55″ Boateng pokonał Valdesa. Niespełna 10″ po wyrównaniu Rossonerich, futbolówkę w siatce umieścił Xavi. Barcelona nie oddała prowadzenia i w rezultacie zwyciężyła 2-3.

Początek meczu był lepszy w wykonaniu gospodarzy, lecz nie stworzyli oni żadnej bardzo groźnej okazji. Pierwsza bramka dla Barcelony padła w 14″ po samobójczym trafieniu Marka Van Bommela. W 19″ świetną okazję na zdobycie gola miał Robinho, jednak z bliskiej odległości nie zdołał wpakować piłki do siatki. Minutę później do wyrównania doprowadził były zawodnik Barcelony, Zlatan Ibrahimović. W 23″ Leo Messi znalazł się w podobnej okazji jaką miał Robinho i.. trafił w poprzeczkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia Wolfgang Stark odgwizduje rzut karny po faulu na Xavim. Do piłki podszedł Messi. Futbolówka po jego strzale wpadła do siatki, lecz arbiter uznał, że jedenastka została nieprzepisowo wykonana i ją anulował, a Argentyńczyk otrzymał żółtą kartkę. Gwiazdor Barçy podszedł do jedenastki ponownie i tym razem wszystko było już w porządku. Silne uderzenie w lewy róg i..1:2! W dalszej części gry Barcelona, jak i Milan mieli okazję do zdobycia bramki, jednak wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie.

W 54″ ponownie Milan doprowadził do remisu. Na listę strzelców wpisał się Boateng. Reprezentant Ghany świetnie przyjął piłkę, minął Abidala i bardzo mocno uderzył obok słupka.. 2:2! Blaugrana podrażniona stratą gola, przyśpieszyła tempo. W 63″ do siatki trafia Xavi, który wykorzystuje świetne zagranie Leo Messiego.. 2-3! Kolejne minuty, to ataki obu drużyn, lecz żadna ze stworzonych okazji nie przyniosła zamierzonego skutku.

Katalończycy zwyciężyli 2-3 i w rezultacie zajęli pierwsze miejsce w grupie H. Przechylili także na swoją korzyść statystyki spotkań przeciwko drużynie Rossonerich. Odtąd, to Barcelona ma na swoim koncie 5 zwycięstw nad Milanem, przy 4 porażkach i 4 remisach.

AC Milan: Abbiati; Zambrotta, Nesta, Thiago Silva, Abate; Van Bommel, Aquilani, Seedorf, Boateng; Robinho i Ibrahimović

Rezerwowi: Amelia, Bonera, Antonini, Nocerino, Ambrosini, Emanuelson i Pato

FC Barcelona: Valdés, Puyol, Mascherano, Abidal; Busquets, Xavi, Keita, Thiago; Cesc, Messi i Villa

Rezerwowi: Pinto, Piqué, Maxwell, Fontàs, Dos Santos, Alexis i Pedro

Sędzia: Wolfgang Stark