1dn.5godz.59min.

2011 najlepszym rokiem Barçy Alusport

Zespół Marka Carmony zakończył ten rok z tytułami Ligi, Copa del Rey i Pucharem Hiszpanii. Do kolekcji w tym roku zabrakło tylko Superpucharu Hiszpanii, jednak mimo to był to najlepszy rok dla Barcelony Alusport.

Czas powoli podsumować mijający rok, a dla sekcji futsalu 2011 będzie historycznym okresem. Pierwszy zespół tej sekcji sportowej FC Barcelony zdobył w tym roku trzy na cztery możliwe tytuły. Wszystko zaczęło się na początku lutego w Segowii, gdzie zespół wygrał Puchar Hiszpanii, pierwszy krajowy tytuł dla sekcji futsalowej FC Barcelony. Prowadzony przez Javiego Rodrígueza zespół rósł w siłę i dodał do tego Copa del Rey i Ligę. Jedynym brakującym tytułem był Superpuchar Hiszpanii, który zdobył Inter Movistar.

Puchar Hiszpanii

Na początku lutego Barça Alusport udała się do Segowii aby walczyć o Puchar Hiszpanii, o który zmaga się osiem najlepszych drużyn, które na półmetku ligi zajęły pierwszych osiem miejsc w tabeli. FC Barcelona doszła do finału pokonując najpierw Fisiomedia Manacor i później Caja Segovię. W finale pokonała El Pozo Múrcia 3-2 i zdobyła pierwszy tytuł w tym roku.

Copa del Rey

Następnie Barça Alusport wygrała swoje pierwsze trofeum Copa del Rey. Barcelona pokonywała kolejno Andorrę, Marfis Santa Coloma, Benicarló, Azkar Lugo i w finale Inter Movistar. W finale oglądaliśmy ekscytującą remontadę osiągniętą w ostatnich dwóch minutach po golach Torrasa i Lina.

La Liga

Zwycięstwo nad Caja Segovia w Palau Blaugrana było oglądane przez 7 tysięcy kibiców. Rozgrywki play-off zostały zakończone na pozycji lidera, a we właściwym sezonie Barcelona miała na koncie 70 punktów, o 5 więcej od drugiego El Pozo Murcia. Przed finałem z zespołem z Segowii, zespół Marka Carmony pokonał Triman Navarrę i Xacobeo Lobelle z Santiago.

Superpuchar Hiszpanii

Barça Alusport mogła wygrać czwarty możliwy puchar w tym roku we wrześniu w Torrejón de Ardoz. To jedyny przegrany w tym roku finał, w którym Barcelona uległa Interowi Movistar 4-3. Do finału Barça przeszła pokonując w półfinale Pozo Murcię.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/12/2011-najlepszym-rokiem-barcy-alusport/