18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
57dn.13godz.7min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dwa cele Davida Villi

Dwa cele Davida Villi

„7” Barçy i reprezentacji Hiszpanii zmaga się teraz ze złamaną nogą, a w tym sezonie pozostały jej już tylko dwa cele – finał Ligi Mistrzów z Barceloną i udział w Euro 2012 8 czerwca z reprezentacją.

Perspektywa Davida Villi powracającego na decydującą fazę obecnego sezonu jest dobra i zgodna z harmonogramem przewidzianym przez lekarzy, który mówili o 4-5 miesiącach odpoczynku Asturyjczyka od futbolu. „7” Barçy i reprezentacji Hiszpanii ma więc przed sobą dwa cele, które chce osiągnąć: pierwszy, historyczny dla Klubu i samego zawodnika, to możliwa gra w finale Ligi Mistrzów i obrona tego trofeum, a drugi to udział w Euro 2012, które startuje 8 czerwca, jednak lista zawodników powołanych na ten turniej ma zostać ogłoszona 15 maja.

Doktor Cugat, który był odpowiedzialny za operację Davida Villi, był ostrożny z podawaniem wszelkich terminów. „Celem jest występ Villi na Euro”, powiedział szanowany chirurg na konferencji prasowej 19 grudnia. Udział w możliwym finale Ligi Mistrzów w Monachium jeśli Barça przejdzie przez wszystkie fazy finałowe jest mniej możliwy, jednak dokładnie pokrywa się z początkową prognozą „pięciu miesięcy” przerwy. „To trochę bardziej sprawiedliwe wystąpić w finale Ligi Mistrzów”, powiedział Cugat po zakończeniu operacji. „Jeśli powiem jakąś datę, z pewnością będę się mylił. Tą, która tutaj rządzi jest jego noga. Jest wspierany w drodze do finału Ligi Mistrzów i Euro 2012. Wszyscy tego chcą. On chce pracować i znów grać”, zapewnił lekarz.

Podczas pobytu w Klinice Quirón Villa nie marnował czasu, tak bardzo, że nawet w Wigilię odbył podwójną sesję rehabilitacyjną. Oczekuje się, że w ciągu kilku tygodni utworzy się już zrost i będzie można usunąć gwóźdź chirurgiczny, co będzie oznaczało postęp w leczeniu.

Źródło: Mundo DeportivoKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/12/dwa-cele-davida-villi/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.