FCB Intersport zagra dziś w finale Copa Asobal

FCB Intersport zagra dziś w finale Copa Asobal

Dziś o 20:00 FC Barcelona Intersport zagra z Ademar de Lleó w finale Copa Asobal. W 13 finale, Xavi Pascual chce podnieść trofeum po raz siódmy w tym turnieju.

FC Barcelona Intersport chce przed końcem roku dołożyć puchar od siebie do gablotki w muzeum. Zespół, który wygrał w 2011 roku Asobal Lliga i Ligę Mistrzów, a wcześniej w tym sezonie zdobył Lliga dels Pirineus, chce wygrać kolejny wielki turniej. W Copa Asobal Barça Intersport i Ademar de Lleó zmierzą się dziś o 21:00. Nie będzie to łatwy mecz. Drużyna Xaviego Pascuala, jako gospodarz, pokonała w półfinale Valladolid 32 – 26, a przeciwnik wygrał z Atlètico Madryt 28 – 27.

Odzyskać tytuł, stracony w zeszłym roku

Klub chce odzyskać tytuł w Copa Asobal, który zdobył dwa lata temu, a stracił przed rokiem. W ostatnim sezonie zespół nie zdołał pokonać Ciudad Real. Ubiegłoroczny zwycięzca zdobył to trofeum po raz szósty. Także jeśli dziś FC Barcelona wygra zostanie samotnym liderem w klasyfikacji z siedmioma tytułami na koncie.

Powtórka 2008 i 1998

Barça Intersport i Ademar de Lleó grali już ze sobą w 1998 i 2008 roku. W obu tych finałach, rozegrane odpowiednio w Barcelonie i Saragossie, wygrywał zespół Lleó, ale to trofeum z 2008 roku było ostatnim oficjalnym pucharem zdobytym przez tą drużynę.

Źródło: fcbarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB