04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.10godz.43min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gerard Pique może zagrać z Realem

Gerard Pique może zagrać z Realem

Decyzją Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej Pique z powodu nadmiaru żółtych kartek będzie pauzował jedynie w meczu z Levante. To ostatecznie kończy dyskusję na temat zawieszenia na dodatkowe spotkanie.

W 84. minucie wtorkowego meczu z Rayo Vallecano Gerard Pique został ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem za opóźnianie wznowienia gry. To była już piąta w tym sezonie żółta kartka dla Hiszpana, co oznacza, że będzie on musiał pauzować w kolejnym spotkaniu. Jednak po zakończeniu meczu z Rayo, hiszpańska prasa spekulowała, że stoper może zostać zawieszony przez federację na dwa spotkania za wymuszenie żółtej kartki.

Okazało się jednak, że aby tak się spotkało arbiter spotkania musiałby do protokołu wpisać jako powód ukarania zawodnika „Wymuszenie pokazania żółtej kartki”. Jak się okazało, Miguel Angel Perez Lasa takiej adnotacji nie zamieścił, nie było więc powodów do dodatkowego ukarania piłkarza. Właśnie na takiej podstawie Hiszpańska Federacja Piłkarska postanowiła, że Pique będzie pauzował tylko w sobotnim meczu przeciwko Levante.

Źródło: sport.es

mainXX:/2011/12/gerard-pique-moe-zagra-z-realem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.