Gran Derbi: Garść statystycznych ciekawostek

Gran Derbi: Garść statystycznych ciekawostek

Sobotnie Gran Derbi zakończone zwycięstwem Barcelony 3 – 1 przyniosły kilka statystycznych osiągnięć. Najszybszy gol w historii klasyku czy zakończona dobra passa… Co jeszcze?

1) Karim Benzema zdobył najszybszego gola w historii pojedynków Realu i Blaugrany – potrzebował na to zaledwie 22 sekund.

2) Alexis Sánchez zdobywając bramkę na 1 – 1 stał się z kolei drugim Chilijczykiem, który wpisał się na listę strzelców w Klasyku. Pierwszym był Ivan Zamorano, który strzelił gola dla Realu w 1995 roku.

3) Zakończyła się seria Królewskich, którzy w 62 kolejnych ligowych spotkaniach zdobywali trzy punkty, gdy jako pierwsi wychodzili na prowadzenie. Poprzedni raz nie udało im się to w ostatnim meczu sezonu 2008/2009 z Osasuną Pampeluna (1- 2). Ponadto Real czwarty raz z kolei nie pokonał u siebie Barcelony w lidze. To druga najdłuższa taka seria w historii rywalizacji tych zespołów. Rekordowa to pięć kolejnych spotkań i zanotowała ją Barcelona w latach 1969-1974.

4) Barcelona natomiast wyprzedziła o jedną bramkę Athletic Bilbao i stała się zespołem, który zdobywał najwięcej bramek w ligowych pojedynkach na Santiago Bernabeu. Barca ma już na koncie 93 gole, wobec 92 Athletic.

5) Ponadto Lionel Messi wskoczył na pierwsze miejsce obcokrajowców, którzy mają najwięcej występów w barwach Barcelony. Reprezentant Argentyny zanotował mecz numer 293 w zespole Blaugrany i o jedno spotkanie wyprzedził Phillipa Cocu.

Źródło: infostradasports.com

Karim Benzema zdobył najszybszego gola w historii pojedynków Realu i Blaugrany – potrzebował na to zaledwie 22 sekund.

Alexis Sanchez zdobywając bramkę na 1:1 stał się z kolei drugim Chilijczykiem, który wpisał się na listę strzelców w El Clasico. Pierwszym był Ivan Zamorano, który strzelił gola dla Realu w 1995 roku.

Zakończyła się seria Królewskich, którzy w 62 kolejnych ligowych spotkaniach zdobywali trzy punkty, gdy jako pierwsi wychodzili na prowadzenie. Poprzedni raz nie udało im się to w ostatnim meczu sezonu 2008/2009 z Osasuną Pampeluna (1:2). Ponadto Real czwarty raz z kolei nie pokonał u siebie Barcelony w lidze. To druga najdłuższa taka seria w historii rywalizacji tych zespołów. Rekordowa to pięć kolejnych spotkań i zanotowała ją Barcelona w latach 1969-1974.

Barcelona zdobywał natomiast wyprzedziła o jedną bramkę Athletic Bilbao i stała się zespołem, który zdobywał najwięcej bramek w ligowych pojedynkach na Santiago Bernabeu. Barca ma już na koncie 93 gole, wobec 92 Athletic.

Ponadto Lionel Messi [fot] wskoczył na pierwsze miejsce obcokrajowców, którzy mają najwięcej występów w barwach Barcelony. Reprezentant Argentyny zanotował mecz numer 293 w zespole Blaugrany i o jedno spotkanie wyprzedził Phillipa Cocu.


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB