31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.16godz.25min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Real Madryt – FC Barcelona: Czy wiesz, że…

Real Madryt – FC Barcelona: Czy wiesz, że…

Historyczne spotkanie w Madrycie pomiędzy dwoma zespołami z największą ilością tytułów mistrzowskich niesie ze sobą wiele ciekawostek i statystyk.

1) Spośród 81 El Clásico w lidze rozegranych w Madrycie, 50 zostało wygranych przez Real, 15 razy był remis, a FC Barcelona wygrała tylko 16 razy.


 

2) Równowaga panuje w zakresie kartek: 96 żółtych i 7 czerwonych dla Madrytu i 106 żółtych i 9 czerwonych dla Barcelony.


 

3) Fernando Hierro otrzymał większość wspominanych kartek (7 żółtych), tuż za nim w tej niechlubnej klasyfikacji znalazł się Sergi Barjuan (6).

 

4) Madryt zdobył 13 goli z 14 rzutów karnych, które zostały mu przyznane, a Barcelona trafiła z wszystkich czterech.


 

5) Miguel Muñoz w roli trenera brał udział w klasyku 13 razy (najwięcej w Realu Madryt), podczas gdy Johan Cruyff nadzorował Barcelonę 8 (najwięcej w Dumie Katalonii).


 

6) Rekord największej ilości występów w spotkaniu Madryt vs. Barcelona w lidze jest w posiadaniu Raúla González (16), który jest także królem strzelców (9 goli), oraz Alfredo Di Stéfano.

 

7) Xavi, Migueli i César są zawodnikami Barcelony, którzy najwięcej razy występowali na „ścieżce wojennej” z Madrytem (12).


 

8) Leo Messi jest najlepszym strzelcem Barcelony w klasykach (4).

 

Źródło: fcbarcelona.cat

mainXX:/2011/12/real-madryt-fc-barcelona-czy-wiesz-e/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.