4dn.14godz.10min.

Saric dał Copa Asobal (27 – 28)

Niesamowite wyczyny w ostatnich sekundach Sarica pozwoliły zdobyć FC Barcelonie Intersport Copa Asobal. Duma Katalonii wygrała 27 – 28 z Ademar de Lleó.

Szczypiorniści Barçy Intersport rozpoczną ferie świąteczne z trofeum Copa Asobal starannie ukrytym pod pachami ich drugi tytuł w sezonie po Pirineos Copa – i zapewnionym awansem do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Wygrali tytuł ze wszystkimi honorami. Po zdemolowaniu Valladolid w półfinale, stanęli przed ogromną, lecz trudną, szansą zwycięstwa. Mecz był bardzo podobny do tego z środy: jasna dominacja z Barcelony w pierwszej połowie i odradzający się rywal w drugiej. Wczoraj jednak, opatrzność i bohaterstwo czuwało w bramce, Saric był bardzo potrzebny, aby zespół mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Nie do powstrzymania na początku

Nie dając się zastraszyć przez wrogi tłum kibiców, Barcelona Intersport rozpoczęła grę jako prawdziwi mistrzowie. Złamali impas po 10 minutach (3 – 6). W pierwszej połowie Daniel Saric i bramkarz Ademar, Venio Losert, byli naprawdę w życiowych formach. Barça skoczyła do przodu dzięki bramką Nagy”ego (4 – 9, min 15), chociaż płynność gry była powolna.

Mecz tracił na tempie

Gospodarzom udało się zatrzymać ataki Barcelony, jednak były też trudności w ich szeregach, aby wbić się w defensywę Blaugrany. W niewielu ich szansach, Sarci w większości był górą. Duma Katalonii, prowadzona przez skutecznego lidera Entrerriosa, miała kontrolę nad grą (9 – 12, min 30 ).

Minimalne prowadzenie

Płynność gry otworzył się w drugiej połowie. Czasem tempo było szalone, i rywale wykorzystali go w swoim celu, jakim było dogonienie Barcelony (13 – 14, min 25). Saric był ścianą w bramce Dumy Katalonii, był również odpowiedzialny za prowadzenie piłki w grze. Moc Nagy i Rutenki jednak pozwoliła odskoczyć na kilka punktów przewagi i to w momencie, kiedy było to najbardziej potrzebne (22 – 25, min 52).

Saint Daniel

Ademar miał więcej serca niż umiejętności, na tyle, żeby napędzić stracha Barceloni. Mieli nawet szansę na zwycięsto w ostatnim momencie spotkanie, ale Saric stanął na ich drodze. Dzięki doskonałej skuteczności bramkarza Blaugrany, Barça podniosła Copa Asobal.

REALE ADEMAR, 27 – 28 FCB INTERSPORT

Reale Ademar (9+18): Losert (Álamo); Krivoschlykov (1), Di Panda (1), Carou (-), Ferrer (2), Jaime González (-), Stranovsky (5, 1 p), Antonio García (7), Baena (2, 1 p), Ruesga (3), Andreu (3), Cutura (1), Borges (2).

FC Barcelona Intersport (12+16): Saric; Tomás (2), Nagy (9), Sorhaindo (4), Sarmiento (2), Rutenka (5), Juanín García (3), Virán Morros (-), Jermenyr (-), Entrerríos (2), Aguirrezabalaga (-), Rocas (-), Noddesbo (-), Ugalde (1).

Źródło: fcbarcelona.cat

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/12/saric-da-copa-asobal-27-28/