17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.14godz.25min.
12.80 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Więcej niż klub, więcej niż zdjęcie

Więcej niż klub, więcej niż zdjęcie

Są zdjęcia, które mówią same za siebie i nie trzeba do nich dodawać żadnego komentarza. Jednak robią jeszcze większy efekt te fotografie, których historię znamy…

Nie znamy jego imienia. Ale chłopiec, który znajduje się na tym zdjęciu, będzie znany wielu osobom ze swojego nieszczęścia tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Podczas gdy ci, którym poszczęściło się bardziej będą jedli cukierki i dostawali prezenty, on będzie walczył o przetrwanie. Bo konieczność odwiedzania wysypiska śmieci wcale nie jest dla niego czymś najgorszym. Najgorsze jest to, że owo wysypisko znajduje się w Agbogbloshire, niedaleko Akry, stolicy Ghany. Wysypisko to jest uważane za niezwykle niebezpieczne ze względu na to jakie niebezpieczne gazy są w nim skoncentrowane.

I tutaj jest ten chłopiec, gotowy do rozbicia kineskopu aby uzyskać metalowe części, które może później sprzedać. To pozostałości e-odpadów ze świata zachodniego, które wysyłane są do Afryki.

Kontrast między postępem technologicznym, który symbolizuje ten monitor, a nędzą i niszczeniem ludzi i ich środowiska został utrwalony na tej fotografii i uznany za „Zdjęcie roku UNICEF”. Jego autorem jest młody Niemiec, 30-letni Kai Löffelbein, o czym informowaliśmy już wcześniej.

Tak, dobrze widzicie. Chłopiec ma na sobie koszulkę FC Barcelony, a na niej widnieje logo UNICEF. Bo ta Barça, która daje nam tyle sportowej radości, robi wiele aby pomóc w poprawie sytuacji życiowej wielu dzieci na świecie. Barça pokazała już wielokrotnie, że jest więcej niż klubem, a tak samo to zdjęcie jest więcej niż tylko zdjęciem…

 

 

blank

 

Źródło: Sport.esKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/12/wicej-ni-klub-wicej-ni-zdjcie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.