2dn.8godz.0min.

Debiutancki gol Alexisa w Copa del Rey

Chilijski napastnik, który zdobył sześć goli w tym sezonie, strzelił bramkę na Reyno de Navarro, która była jego pierwszą w Copa del Rey.

Po początkowej blokadzie i kontuzji, która trzymała go dwa miesiące z dala od boiska, Alexis Sánchez gra coraz większą rolę w drużynie. Chilijski napastnik zdobył pierwszego gola dla Barcelony we wczorajszym meczu, który pozwolił doprowadzić do remisu. Trener jednak zdecydował oszczędzać piłkarza i zdjął go w 79 minucie. Na mecze z Hospitalet w ogóle nie był powoływany, a w pierwszym spotkaniu z Osasuną, zszedł w 58 minucie, a zmienił go Leo Messi.

Teraz Alexis ma już na swoim koncie 6 goli w koszulce FC Barcelony, 5 w La Liga i 1 w Copa del Rey.

12 golów głową

Gol Alexisa był dwunastą bramką strzeloną głową przez FC Barcelonę w tym sezonie. Królem strzałów tą częścią ciała jest Cesc Fàbregas (5). Dwa gole w ten sposób zdobył Leo Messi, a po jednym Pedro, Piqué, Xavi, Villa i Alexis właśnie.

Pozostałe ciekawostki

1) FC Barcelona jest pierwszym klubem, który wygrał na stadionie Osasuny. Do tej pory zespół Mendilíbara odniósł pięć zwycięstw i trzy remisy w lidze oraz jeden remis w Copa del Rey.

2) Z pomocą Sergi Roberto, który zdobył bramkę na 1 – 2, Leo Messi ma już na swoim koncie 16 asyst.

3) Sergi Roberto zdobył swojego drugiego gola dla pierwszej drużyny FC Barcelony. Pierwszego strzelił w debiucie przeciwko BATE Borysów.

4) FC Barcelona i Real Madryt zmierzą się po raz siedemnasty w Copa del Rey.

5) Będzie to piąty mecz w ćwierćfinałach pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt.

Źródło: fcbarcelona.cat

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/01/debiutancki-gol-alexisa-w-copa-del-rey/