FC Barcelona zagra w Indiach?

FC Barcelona zagra w Indiach?

Jak donosi Times of India, FC Barcelona w okresie maj-czerwiec może udać się do Indii aby rozegrać tam kilka spotkań towarzyskich. Ostateczna decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu.

Mecze mają zostać rozegrane po zakończeniu finału Ligi Mistrzów na stadionie Bayernu Monachium, który odbędzie się 19 maja. Organizatorzy chcą jednak uniknąć zbiegnięcia się przybycia katalońskich gigantów z finałem tamtejszych rozgrywek, który 27 maja odbędzie się w Chennai. Prezes grupy We are Futbol, Lucas Lugo, jedna z głównych osób pośredniczących w negocjacjach, powiedział, że FC Barcelona jest mocno zainteresowana odbyciem takiej trasy latem.

„Do tej pory otrzymali różne oferty, ale większość odrzucili. Jednak są bardzo chętni do przybycia latem do Indii. Negocjacje rozpoczęliśmy sześć miesięcy temu i mamy nadzieję zakończyć je w przyszłym tygodniu. To wielki klub i musi uzyskać zgodę swoich zarządów. Szanse są bardzo dobre”, powiedział Lugo.

To właśnie jego firma odegrała kluczową rolę w ściągnięciu reprezentacji Argentyny do Kalkuty we wrześniu. Lugo potwierdził, że po zawarciu porozumienia z Tencentem, wiodącym dostawcą internetu w Chinach, klub chętnie wejdzie też na rynek indyjski, który „jest naprawdę ogromny, a Barça widzi jego rozległy potencjał. Wiemy, że w Indiach krykiet cieszy się dużą popularnością, ale kiedy zetknie się z kulturą piłki nożnej, zyska ona jeszcze większe zainteresowanie”, dodał Lugo.

Jeden z promotorów Kshtriya Sports Managment powiedział również, że „Mamy stuprocentowe zainteresowanie ze strony FC Barcelony. Innymi klubami, które również zgodziły się wziać w tym udział są Paris Saint-Germain, Glasgow Rangers i Juventus Turyn”.

Najprawdopodobniej tournee Barcelony odbędzie się w Bombaju, Bangalore i Koczin, odpowiednio na stadionach DY Patil, Sree Kanteerava i Jawaharlal Nehru.

Źródło: Times of India

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB