Guardiola: Będziemy walczyć o wszystkie tytuły

Guardiola: Będziemy walczyć o wszystkie tytuły
Pep Guardiola pojawił się na przedmeczowej konferencji prasowej. Mister wyraził przekonanie, iż zespół zrobi wszystko co w jego mocy, aby wygrać trofea.

„Chce, żeby ludzie wiedzieli, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wygrać wszystkie trofea, czujemy, iż możemy tego dokonać” – powiedział Pep Guardiola.

„Barça musi być konkurencyjna, to jest najważniejsze. Ludzie nie pytają o to, czy preferujesz te rozgrywki czy tamte. To czego oczekują fani to zwycięstwa. To nasz obowiązek” – podkreślił.

„Nie będzie już więcej takiej drużyny jak ta, z takimi zawodnikami. Mogę być im tylko wdzięczny. Nie wiem skąd moi piłkarze biorą siłę, po tym wszystkim czego już dokonali” – kontynuował.

„Piłkarze pokazali już jak mocni są psychicznie. Tak, w tym roku przegraliśmy spotkanie i za dużo remisowaliśmy, ale w żadnym z tych meczów rywal nie był od nas lepszy. Nie zasłużyliśmy na zwycięstwo? Ale żadna z tych drużyn także nie zasłużyła. Ciągle jest jeszcze do rozegrania 18 meczów a nie 5. Wiem, że niektórzy uważają, iż liga jest już przegrana, ale ja nie zamierzam ich przekonywać, ponieważ znam tych chłopaków” – stwierdził.

„Chciałbym mieć do dyspozycji Afellaya, Pedro, Andrésa… Obserwowaliśmy rynek transferowy, ale nikt nas nie przekonał. Będziemy grać tym kim mamy” – zapewnił mister.

Pep mówił też o swoim kontrakcie. „Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie jakie otrzymuję każdego dnia. Muszę kiedyś zadecydować i kiedy to zrobię, poinformuję prezydenta, jednak na razie nie podjąłem decyzji. Praca z tym zarządem to przyjemność, tak jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego składu. Jeśli podejmę decyzję to pierwszymi osobami jakie poinformuję będą członkowie zarządu. Chcę być pewny. Doceniam jednak zaufanie jakie otrzymuję” – zaznaczył.

Na koniec szkoleniowiec z Santpedor odniósł się do kwestii sędziowania. „Nadal uważam, że w przeciągu ostatnich czterech lat nie doszło do kwestionowania decyzji arbitrów. W dalszym ciągu uważam, że Barça nie narzeka na sędziów. Sędziowie są tylko ludźmi i popełniają błędy. Mają trudną pracę i nie możemy im w tym pomóc” – zakończył.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB