08.09.2023, g. 18:00
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Gruzja vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
163dn.7godz.25min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Guardiola: Naszym obowiązkiem jest wykonanie pracy

Guardiola: Naszym obowiązkiem jest wykonanie pracy

Pomimo zwycięstwa 4 – 0 w pierwszym meczu, Pep Guardiola zachowuje ostrożność. Mister przypominał na konferencji prasowej o tym, iż jeszcze nikt nie wygrał  w tym sezonie na Reyno de Navarra.

Pep Guardiola nie chce nawet słyszeć o ćwierćfinale Pucharu Hiszpanii przed rozegraniem rewanżowego starcia z Osasuną. Trener z Santpedor gwarantuje, że jego zespół wyjdzie na boisko po to, aby wygrać, gdyż „takie jest nasze rozumienie futbolu i innego nie znamy”. „Sezon temu, Betis zrobił, to co zrobił. Copa del Rey to specjalne rozgrywki. Przed nami jeszcze 90 minut, Osasuna ma swoje zalety, które już dobrze znamy. Naszym obowiązkiem jest to, aby myśleć o tym, co mamy jeszcze do zrobienia” – przestrzegał.

„Każde boisko jest trudne, a to na którym gra Osasuna, zwłaszcza ze względu na swoje wymiary i sposób w jaki gra na nim rywal. Wiemy, że będzie zimno i zobaczymy jak będzie prezentować się murawa. Chcemy zagrać dobry mecz, żeby dostać się do ćwierćfinału” – kontynuuował.

„4-0 to dobra zaliczka, ale to nam jeszcze nic nie daje. Jedziemy tam po to, żeby wygrać. Spróbujemy zagrać w najlepszy możliwy sposób, my tylko tak rozumiemy futbol” – podkreśłił.

Faktem jest, iż Barcelonie znacznie trudniej przychodzi zwyciężanie na wyjazdach. „Na wyjazdach nie prezentujemy się jak mistrzowie, musimy być bardziej ambitni. Nasza niezawodność na swoim stadionie kosztuje nas bardzo dużo. Jesteśmy gotowi do tego, aby zdobyć pozostałe 63 punkty. Poza godziną gry z Valencią i kawałkiem meczu z Espanyolem, we wszystkich spotkaniach wyjazdowych graliśmy dobrze i byliśmy lepsi od rywali. Poziom wymagań do tego, aby zostać mistrzem Hiszpanii w tym sezonie jest bardzo wysoki” – stwierdził.

Szkoleniowiec Dumy Katalonii tłumaczył również powód absencji Iniesty w rewanżu z Osasuną. „Minęło dziesięć dni odkąd nie grał z Hospitalet, a z Espanyolem ucierpiał w jednym ze starć. Nie chciałem ryzykować, biorąc pod uwagę, to co jeszcze może nadejść”.

Kadra Barcelony nie poniesie jednak wielu strat, oprócz przygotowującego się do Pucharu Narodów Afryki Seydou Keity. „Będziemy kontynuować sprawdzanie wyróżniających się zawodników z rezerw, tak jak to robiliśmy do tej pory. Nie oznacza to jednak, że od razu zdecydujemy się na to, aby włączyć kogoś do pierwszego zespołu. Cuenca jest dobrym przykładem: przekonał nas i pozostał” – zakończył Pep Guardiola.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/01/guardiola-naszym-obowizkiem-jest-wykonanie-pracy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.