31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.3godz.6min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Guardiola: Osasuna to bardzo silny zespół

Guardiola: Osasuna to bardzo silny zespół

Szkoleniowiec Barcelony uważa, że Osasuna będzie bardzo zmotywowana do tego aby przyjechać na Camp Nou po zwyciestwo. Uważa też, że, mimo iż Iniesta poczynił postępy, nie jest gotowy na cały mecz.

Josep Guardiola nie sądzi żeby Osasuna była łatwym przeciwnikiem w 1/8 finału Copa del Rey i powiedział, że „Są wymagającym zespołem. Nachodzą na ciebie. Będziemy musieli zagrać dobrze i szybko, inaczej ten dwumecz będzie bardzo trudny”. Trener nie uważa też żeby mecz na Camp Nou miał być powtórzeniem pogromu 8-0, który miał miejsce wcześniej w la Liga. „To było dawno temu, a rezultat taki jak ten dodaje im tylko motywacji. Sytuacja się zmieniła. Tutaj gramy przez 180 minut i będziemy starali się osiągnąć dobry rezultat”, zauważył.

Trener FC Barcelony przypomniał, że zespół Jose Luisa Mendilíbara zajmuje piąte miejsce w tabeli ligowej i na El Sadar, swoim stadionie, jest niemal niepokonany. „Mendilíbar jest ambitny i dlatego jego odważny zespół zajmuje piąte miejsce z 25 punktami. Oczywiście, że przybędą tutaj z chęcią wygrania tego dwumeczu, a robiąc tak Osasuna pomoże nam w powrocie do konkurencyjnego futbolu. Będziemy chcieli atakować i stwarzać wiele sytuacji strzeleckich”.

Z Iniestą coraz lepiej

Guaridola ma dobre informacje jeśli chodzi o stan zdrowia Andrésa Iniesty, który w poniedziałek trenował razem z zespołem pierwszy raz odkąd doznał kontuzji w meczu z l”Hospitalet: „Wziął dzisiaj udział w całej sesji treningowej i skończył wszystkie ćwiczenia. Jest z nim w porządku. Jak na razie ukończył już dwie sesje. Trochę za szybko dla niego aby rozegrał pełne 90 minut, ale pewnie będzie mógł wejść na chwilę na boisko”.

Wspomniano też, że Jonathan Soriano może być dobrym zastępcą dla Davida Villi na czas jego kontuzji. „To jedna z możliwości, którą rozważamy”, przyznał Pep. „Jednak minusem tego jest fakt, że jeśli awansujemy go do pierwszego zespołu, to nie będzie już dla niego powrotu. Pokazał, że może grać w pierwszej lidze i że zasługuje na szansę po tym wszystkim co zrobił w zespole rezerw. Ma wielki potencjał i bardzo dobrze pasuje do zespołu. Mamy trzy tygodnie na podjęcie decyzji. Zobaczymy jak będzie radził sobie w tym miesiącu i jak dopasuje się do sytuacji”, dodał. Guardiola został też zapytany o Messiego: „Nawet nie pytałem Messiego o to czy chce grać. Znam jego odpowiedź, ale to ja podejmę decyzję”.

Vilanova będzie obecny

Guardiola potwierdził, że Tito Vilanova powróci na ławkę w środowym meczu z Osasuną, ale każdy powinien pamiętać, że dopiero co przeszedł poważną operację: „To dla niego i dla zespołu bardzo ważne aby był z nami. Bez niego nie jesteśmy tacy sami. Jutro będzie z nami, ale jego przyszłość zależy od tego jak będzie się czuł. Nie możemy zapominać o tym, że niedawno przeszedł poważną operację. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji. Najważniejsze jest żeby doszedł do pełni zdrowia”.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2012/01/guardiola-osasuna-to-bardzo-silny-zespo/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.