16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.25min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kto jest najlepszy w historii?

Kto jest najlepszy w historii?

No właśnie – kto? Leo Messi zdobył już trzecią Złotą Piłkę, co więcej – trzecią z rzędu. To stawia go na samym szczycie miejsca przeznaczonego cla futbolowych mistrzów. Ale debata nadal trwa.

Kto jest najlepszy? Messi? A może Maradona? Może Pel lub Cruyff? Wszyscy byli wielcy, ale w wieku Leo nikt z nich nie mógł poszczycić się taką listą osiągnięć, jaką już ma filigranowy Argentyńczyk.

Według wielu analityków Messi byłby najlepszym w historii gdyby dołożył do swej listy nagród Puchar Świata z reprezentacją Argentyny. Bez wątpienia spośród pięciu najlepszych (za pozwoleniem Beckenbauera, Platiniego, Kubali, czy Sir Bobby”ego Charltona), tylko dwóch (Pelé i Maradona) ma na swoim koncie wspomniane trofeum. Co ciekawe, Maradona ma najkrótszą listę pucharów, ponieważ grał przez wiele lat w Napoli, klubie mniejszym od europejskich gigantów. Z kolei Pelé ma mnóstwo tytułów, ale mają się one nijak do Lig Mistrzów Messiego, czy Pucharów Europy Cruyffa. Ani Pelé ani Maradona nie wygrali Złotej Piłki, która do 1995 roku była przyznawana tylko europejskim zawodnikom (Di Stéfano miał podwójną narodowość). Maradona został nagrodzony Honorową Piłką, w roku 1995, gdy przepisy uległy zmianie.

Mundo Deportivo oferuje swoim czytelnikom udział w ankiecie, której przedmiotem jest postawione w tytule pytanie. Swoje opinie można wyrażać w komentarzach, na facebooku czy twitterze z tagiem #elmejordelahistoria. DumaKatalonii.pl również zaprasza Was do dyskusji – kto według Was jest największym piłkarzem w historii? Zachęcamy do wypowiadania się w komentarzach, na facebooku, czy na twitterze.

Źródło: Mundo Deportivo

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/01/kto-jest-najlepszy-w-historii/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.