4dn.3godz.30min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Madryt – Barça; Copa del Rey: Czy wiesz, że…

Real Madryt i FC Barcelona w ciągu ostatnich 13 miesięcy spotkali się już 8 razy! Gran Derbi niesie ze sobą wiele ciekawostek i statystyk.

1) Ostatnie spotkanie FC Barcelony z Realem Madryt w Copa del Rey odbyło się w finale zeszłorocznej edycji, gdzie po dogrywce wygrali Królewscy.

2) Był to jeden z ośmiu Klasyków rozegranych w ostatnich 13 miesiącach oraz jedyny wygrany przez Real Madryt. Reszta pojedynków zakończyła się czterema wygranymi Barcelony oraz trzema remisami.

3) W ostatnim dwumeczu w Copa del Rey, który miał miejsce w sezonie 1996/1997, górą była FC Barcelona. Duma Katalonii wygrała na Camp Nou 3 – 2 i wystarczył im remisem na Santiago Bernabéu (1 – 1).

4) Asystentem trenera w Barcelonie był wtedy Mourinho, a kapitanem drużyny Pep Guardiola.

5) Bilans dwumeczów obu drużyn jest w miarę statyczny: dziewięć zwycięstw FC Barcelony i 8 Realu Madryt.

6) W innych ostatnich dwumeczach, górą była FC Barcelona. Najpierw w półfinale Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie, później na początku obecnego sezonu w Superpucharze Hiszpanii.

7) W ostatnich dziesięciu latach Barcelona docierała do ćwierćfinału siedem razy, natomiast Real pięć.

8) Przed nadchodząca rywalizacją z FC  Barcelona Real pokonał Ponferradinę 7 – 1 (dwumecz) i Málagę (4 – 2). Barcelona na swojej drodze Gran Derbi miała za rywali L’Hospitalet (10 – 0) oraz Osasunę (6 – 1).

9) W tych rozgrywkach, José Mourinho skorzystał dotychczas z 26 piłkarzy. Najwięcej minut rozegrał Pepe (270), a biorąc pod uwagę ilość spotkań – we wszystkich grał kontuzjowany teraz Khedira.

10) Najlepszym strzelcem Realu Madryt do tej pory w Copa del Rey jest Callejón (3).

11) Messi, Iniesta, Tello, Cesc, Cuenca i Thiago mają na swoim koncie po dwie bramki i są najskuteczniejszymi strzelcami Dumy Katalonii.

12) Pinto jest jedynym zawodnikiem Barcelony, który był zaangażowany we wszystkie spotkania w tegorocznym Copa del Rey i nie opuścił w nich ani minuty (360 minut rozegranych).

Źródło: fcbarcelona.cat

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/01/madryt-barca-copa-del-rey-czy-wiesz-e/