Messi vs. Ronaldo: Kto był lepszy w 2011 roku? Cz. II

Kto jest lepszy? Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo? To jest kwestia, która dzieli wielu kibiców na całym świecie. Każda ze stron ciągnie za sobą wiele argumentów… Sprawdźmy to!

Oczywiście rok nie opiera się tylko na ośmiu spotkaniach. Co sprawia, że Leo Messi i Cristiano Ronaldo grają w wyjątkowy sposób, mimo tego, że spotkania są tydzień w tydzień?

W 2011 roku mogliśmy zobaczyć, jak ta dwójka grała w prawie każdym spotkaniu swojej drużyny. Co tydzień brali udział w spotkaniach w różnych rozgrywkach. Ci giganci futbolu pokazali, że można dominować w świecie piłki nożnej i zapisać się na kartach historii.

Messi i Ronaldo wykazali się w wielu spotkaniach piłkarska inteligencją. Teraz przyjrzymy się, jak obaj pracowali na sukcesy swoich drużyn, weźmiemy pod lupę najważniejsze spotkania w ich wykonaniu.

Najpiękniejsze momenty, Leo Messi: Barcelona 3 – 1 Arsenal

Po przegraniu pierwszego spotkania na Emirates Stadium 2 – 1, FC Barcelona dała radość kibicom na Camp Nou. Piłkarze wiedzieli, że muszą zdobyć lepszy wynik, żeby awansować dalej. Przez prawie całą połowę utrzymywał się wynik 0 – 0, dopiero w 45 minucie Leo Messi zdołał strzelić gola. Podanie od Iniesty i Leo znalazł się przed Almunią, którego bardzo sprytnie pokonał, przerzucając piłkę nad nim i z powietrza strzelając gola wolejem. Gola można zobaczyć tutaj. Argentyńczyk zdobył także trzecią bramkę dla Barcelony. W 70 minucie sędzia podyktował jedenastkę, a Leo pewnie ją wykorzystał. Ten gol dał Dumie Katalonii upragniony awans do dalszej fazy rozgrywek.

blankBarcelona 4 – 0 Santos

Klubowe Mistrzostwa Świata przeciwko Santosowi pokazały nam po raz kolejny blask Leo Messiego. Od pierwszej do ostatniej minuty gnębił on obronę Santosu, dryblował, podawał, strzelał… W 17 minucie Leo otworzył wynik spotkania. Otrzymał on piłkę od Xaviego i posłał obok bezradnego Rafaela Cabrala. Szybkość, z jaką ukończył tą akcję była zaskakująca! Gola można zobaczyć tutaj. Pod koniec spotkania ponownie zaskoczył wszystkich swoim firmowym zagraniem. Zdobył także ostatniego gola w tym spotkaniu. Po meczu gwiazda Santosu, Neymar, powiedział: „Dziś dowiedzieliśmy się, jak gra się w piłkę”.

Barcelona 3 – 1 Manchester United

Man of the Match – Leo Messi! Argentyńczyk wprowadził finał Ligii Mistrzów w inny wymiar. Jego pressing i drybling przeszywał jedną z najlepszych obron na świecie. Noc na Wembley była w jego blasku! Jego gola na 2 – 1 był kluczowym w losach spotkania. Pomimo dominacji Barcelony, Manchesterowi udało się zremisować, ale wtedy nie zawiodła Barcelońska „10”. Edwin Van der Sar był bezradny przy tak potężnym strzale Leo z za pola karnego. Gola można zobaczyć tutaj. W tym spotkaniu Argentyńczyk otrzymał nagrodę dla Najlepszego Piłkarza Finału Ligi Mistrzów 2010/2011.

Najpiękniejsze momenty Christiano Ronaldo: Real Madryt 3 – 1 Villarreal

Cristiano zdobył w tym spotkaniu dwa gole, dzięki którym wyrównał rekord La Ligi w ilości strzelonych goli w jednym sezonie (wtedy miał na swoim koncie 38 goli). Pierwsza bramka padła w 22 minucie spotkania. Gol padł z rzutu wolnego, czyli znak firmowy Portugalczyka. W całym spotkaniu sprawiał kłopoty obronie i bramkarzowi Villarrealu. Jego druga (w meczu trzecia) bramka, w 92 minucie, padła także z rzutu wolnego.

Real Madryt 6 – 2 Sevilla

W tym spotkaniu Cristiano Ronaldo strzelił aż cztery gole i wszystkie padały z otwartej gry! Jego pierwsza bramka padła w 31 minucie – po podaniu Pepe, CR7 strzelił z woleja. Potem zdobył trzy gole w ciągu dziesięciu minut, między 65 a 75, co powodowało nieosiągalny poziom i wynik dla drużyny Sevilli. W tym meczu Portugalczyk osiągnął coś jeszcze… Miał na swoim koncie 33 gole w La Liga, o jednego więcej niż Leo Messi.

Runda 3: Klubowe Trofea

Bardzo oczywistym jest to, że do piłkarzy przypisywane są sukcesy klubowe. Wartość ta jest kluczowa do określenia wpływu danego piłkarza na grę. Zarówno Real, jak i Barcelona, zdobyły w 2011 roku trofea. W decydujących spotkaniach obu klubów, bardzo ważną rolę odgrywali Messi i Ronaldo. Przyjrzyjmy się teraz bliżej, jakie Puchary uzbierały obie drużyny i na ile obie gwiazdy przyczyniły się do ich wygrania.

FC Barcelona: 5 pucharów

Liga Mistrzów 2010/2011: Finał przeciwko Manchesterowi United 3 – 1

La Liga 2010/2011

Superpuchar Hiszpanii: finał z Realem Madryt 2 – 2, 3 – 2

Superpuchar Europy: finał z FC Porto 2 – 0

Klubowe Mistrzostwa Świata: finał z Santosem 4 – 0

Dla Barcelony był to wyjątkowy rok. Duma Katalonii zdobyła pięć trofeów. Ogromną zasługę w tym miał szkoleniowiec Pep Guardiola. Leo Messi strzelił przynajmniej jedną bramkę w każdym z finałów. Ponadto jest wicekrólem strzelców w La Liga (pierwszy Cristiano Ronaldo). Spektakularny sukces FC Barcelony to także zasługa genialnego Argentyńczyka, który w każdym ze spotkań dawał z siebie maksimum i strzelał mnóstwo ważnych goli.

Real Madryt: 1 trofeum

Copa del Rey 2010/2011: Finał przeciwko Barcelonie 1 – 0

Pomimo osiągnięcia półfinału Ligi Mistrzów i ciągłemu deptaniu po piętach FC Barcelonie w La Liga, Real Madryt w roku 2011 zdołał wygrać tylko jeden puchar – Copa del Rey. Jednakże to trofeum, Królewscy zdobyli dopiero po bramce głową Ronaldo w dogrywce spotkania. Portugalczyk był Królem Strzelców La Liga oraz najlepszym strzelcem z pięciu najlepszych lig Europy. CR7 pokonał o ponad 20 goli drugiego ze strzelców Realu Madryt, Karima Benzemę.

Runda finałowa: Indywidualne trofea

Na koniec roku Świat oferuje wiele nagród indywidualnych i zespołowych. Lionel Messi i Ciristiano Ronaldo znaleźli się na czele „pożeraczy nagród” otrzymanych za rok 2010 w 2011.