2dn.20godz.3min.

Oceny za mecz z Realem Madryt

Duma Katalonii pokonała na Santiago Bernabeu Real Madryt 1:2. Bramki dla Barçy zdobyli obrońcy, a dokładniej Puyol oraz Abidal. Poniżej zamieszczamy oceny graczy Barcelony za owo spotkanie.

Pinto – Mógł zachować się lepiej przy golu Ronaldo, choć strzał był mocny. Nie był wiele razy testowany, gdyż gracze Realu oddali zaledwie dwa groźne strzały.
Ocena: 6

Abidal – Man of the match. Solidny z z tyłu, skuteczny z przodu. Zdobył wspaniałą bramkę (drugą podczas kariery w Barcelonie), która dała zwycięstwo Katalończykom. Niezapomniany dzień dla Francuza.
Ocena: 9

Puyol – Strzelił pięknego gola z głowy, doprowadzającego do remisu. Jeden z kluczowych graczy Blaugrany. Został pokonany zaledwie raz w drugiej połowie przez Ronaldo, ale na szczęście bez konsekwencji.
Ocena: 8.5

Pique – Powinien nie dopuścić, aby Cristiano Ronaldo trafił do siatki, ale poza tym zagrał na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowanie występ Gerarda na plus.
Ocena: 8

Alves – Nie był tak niebezpieczny w ofensywie, jak zwykle, lecz w defensywie radził sobie bez zarzutów. Zatrzymywał m. in Ronaldo, czy Coentrao.
Ocena: 7.5

Busquets – Wspaniałe zawody w wykonaniu Busiego. Doskonały spokój i czytanie gry, oponowanie futbolówki, a także świetne rozgrywanie.
Ocena: 8.5

Xavi – O ile w pierwszej części spotkania zaliczył kilka niedokładnych podań, to w drugiej było wiele lepiej. Asystował przy bramce Carlesa Puyola. Bardzo dobre wykonał również rzut wolny, po którym Busquets powinien wpisać się na listę strzelców.
Ocena: 8

Iniesta
– Spektakularny, do czego zdążył nas już przyzwyczaić. Niesamowita kontrola nad piłką, drybling. Miał okazje trafić do siatki rywala w pierwszej, jak i w drugiej połowie.
Ocena: 8.5

Fabregas – Mniej zaangażowany, aniżeli Xavi, czy Iniesta. Zarówno Alexis oraz Iniesta trafili po jego podaniu w słupek. Nie miał szczęścia do asyst Fabs.
Ocena: 8

Sanchez – Idealny przykład piłkarza, który walczy przez cały mecz. Stanowił ciągłe zagrożenie dla podopiecznych Jose Mourinho. W pierwszej połowie trafił w słupek.
Ocena: 8.5

Messi – Nie zademonstrował wszystkiego, co najlepiej potrafi, choć popisał się kilkoma świetnymi dryblingami. Zaliczył także popisową asystę przy golu Abidala.
Ocena: 8

Rezerwowi:

Adriano – Wszedł na boisko na zaledwie 10 minut i pomógł zespołowi utrzymać prowadzenie.